Avatar

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

The forums are currently locked and only available for read only access
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Panasonic HDC-SDT750 teszt
2011. május 2. hétfő
16:15
Avatar
Gizmo
Tag
Tagok
Forum Posts: 5
Member Since:
2011. február 8. kedd
sp_UserOfflineSmall Offline

qwertzuio Mondta


Vegas 10 vág 3D-t, de brutál gép kell hozzá HD vágásnál és főleg rendernél!


Értem, hogy vágni és áttűntetni egymásba, feketébe ki-be úsztatni, tudom a meglévő programokkal.
De mondjuk feliratozni vagy nem szimmetrikus áttűnésekkel ellátni lehet-e könnyedén ?
Lehet fentebb rosszul kérdeztem.
Mert mondjuk egy szöveget felraknék a képre, akkor mindkét oldali képre külön kellene ugyanoda a pozicióba tenni, így csak 2d lenne, esetleg ha minimális ellentétes térbeli elforgatással, akkor kijönne belőle a 3d. Ezt egy hagyományos programmal elég körülményes lenne megoldani.
Olyan programra gondoltam, ami támogatja ezt a “kép mellett kép” féle anyagok  könnyed effektezését,

a Vegas 10 esetleg tud ilyet?

2011. május 2. hétfő
04:08
Avatar
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
Member Since:
2009. szeptember 16. szerda
sp_UserOfflineSmall Offline

zoombeee Mondta

Elég meggyőző. mosoly

Szép képek, tényleg jó a videó dinamikája.

Hol van ez a Cirkó-forrás?


Mecsek, Melegmányi-völgy. kacsintas

2011. május 1. vasárnap
23:27
Avatar
qwertzuio
Veresegyház
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 338
Member Since:
2009. szeptember 14. hétfő
sp_UserOfflineSmall Offline

Gizmo Mondta

Sziasztok!

Egy hónapja tettem fel a kérdést, hogy melyik kamerát válasszam, SD 700 vagy SDT750. Most ugyanazért az árért kaptam meg az utóbbit. Igaz a 700-as már nem volt.
Árához csak annyit, hogy pontosan ennyibe került 10 éve vásárolt első kamerám a miniDV-s DS27.
Köszi naneman írásodat, megerősítettél,hogy jól választottam. Valóban lélegzetelállító a képminősége, az első gyors kipróbálás után.Lászlónak is ajánlani tudom.

Van néhány apró észrevételem, ezek a következők:

Csak csuklópánt van hozzá, váll-/nyakpánt nincs.
Az ldc alatti gombokat nehezen lehet megnyomni a hüvelykujjal.
Nálam pici ventillátor hang van, de nem több mint egy miniDv-s kamera motorhangja.

Amit hiányolok belőle, hogy nincs mozgásérzékelős felvétel készítés mód és 0 luxos infrás éjszakai felvétel mód. De biztos csak azért, mert a régi gépemben volt. Ebben pedig sokminden más van. Ez van.

Meg egy kérdésem, 3d-s videót vágó programot tudtok mondani (ezen-> kalapacs kívül) ?


Vegas 10 vág 3D-t, de brutál gép kell hozzá HD vágásnál és főleg rendernél!

" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"

2011. május 1. vasárnap
22:49
Avatar
zoombeee
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 105
Member Since:
2009. szeptember 21. hétfő
sp_UserOfflineSmall Offline

Elég meggyőző. mosoly

Szép képek, tényleg jó a videó dinamikája.

Hol van ez a Cirkó-forrás?

2011. május 1. vasárnap
19:45
Avatar
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
Member Since:
2009. szeptember 16. szerda
sp_UserOfflineSmall Offline

Aki esetleg kíváncsi a HDC-SDT750 csúcs üzemére, az töltse le az alábbi fájlt ( méret:521Mb):

http://www.megaupload.com/?d=SXYOK4SB

A videóban sajnos mindössze egyetlen függőleges svenk van, mert sikerült egy túrán végleg gallyra vágnom az állványom, de fel fogok tölteni a későbbeikben egy olyan mintát is ahol éppen a progresszív képalkotás előnyeit lehet majd megfigyelni. Ebben a videóban elsősorban a részletességet , és a dinamikát, valamint a színek “valódiságát” érdemes tanulmányozni.kacsintas

2011. május 1. vasárnap
08:36
Avatar
Dr.OG
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 67
Member Since:
2010. augusztus 16. hétfő
sp_UserOfflineSmall Offline

Szerintem a side-by-side 3D-s anyagokat, mint amilyet ez a kamera is készít, ugyanazokkal a programokkal lehet vágni, mint bármilyen más hagyományos videot. Az anaglif (színkódolt) anyagoknál más a helyzet, ott lényeges, hogy ne módosuljon a színinformáció, különben sérül a sztereo hatás, és szellemképes lesz a végeredmény. Persze vágni, fadelni stb… ezt is lehet a szokásos módon.

"A medvét is meg lehet tanítani biciklizni, de nem arra való. Mi értelme? Ha sikerül is, csak nevetnek rajta!"'

2011. április 30. szombat
21:57
Avatar
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
Member Since:
2009. szeptember 16. szerda
sp_UserOfflineSmall Offline

Gizmo Mondta

Sziasztok!

Egy hónapja tettem fel a kérdést, hogy melyik kamerát válasszam, SD 700 vagy SDT750. Most ugyanazért az árért kaptam meg az utóbbit. Igaz a 700-as már nem volt.

Árához csak annyit, hogy pontosan ennyibe került 10 éve vásárolt első kamerám a miniDV-s DS27.

Köszi naneman írásodat, megerősítettél,hogy jól választottam. Valóban lélegzetelállító a képminősége, az első gyors kipróbálás után.Lászlónak is ajánlani tudom.

Van néhány apró észrevételem, ezek a következők:

Csak csuklópánt van hozzá, váll-/nyakpánt nincs.

Az ldc alatti gombokat nehezen lehet megnyomni a hüvelykujjal.

Nálam pici ventillátor hang van, de nem több mint egy miniDv-s kamera motorhangja.

Amit hiányolok belőle, hogy nincs mozgásérzékelős felvétel készítés mód és 0 luxos infrás éjszakai felvétel mód. De biztos csak azért, mert a régi gépemben volt. Ebben pedig sokminden más van. Ez van.

Meg egy kérdésem, 3d-s videót vágó programot tudtok mondani (ezen-> kalapacs kívül) ?


Örülök hogy elégedett vagy!kacsintas Az infra sajnos már régóta nincs jelen, minden bizonnyal azért, mert jóval kölltségesebb mint a piszokul gagyi és használhatatlan elektronikus “feljavító” módszer! Ezért szoktam hangosan röhögni a 0 luxos éjszakai felvétel opción! Egyenesen botrányos hogy ezt a marhaságot legalább a felső kategóriákból még mindig nem tüntették el!

2011. április 30. szombat
21:40
Avatar
Gizmo
Tag
Tagok
Forum Posts: 5
Member Since:
2011. február 8. kedd
sp_UserOfflineSmall Offline

Sziasztok!

Egy hónapja tettem fel a kérdést, hogy melyik kamerát válasszam, SD 700 vagy SDT750. Most ugyanazért az árért kaptam meg az utóbbit. Igaz a 700-as már nem volt.
Árához csak annyit, hogy pontosan ennyibe került 10 éve vásárolt első kamerám a miniDV-s DS27.
Köszi naneman írásodat, megerősítettél,hogy jól választottam. Valóban lélegzetelállító a képminősége, az első gyors kipróbálás után.Lászlónak is ajánlani tudom.

Van néhány apró észrevételem, ezek a következők:

Csak csuklópánt van hozzá, váll-/nyakpánt nincs.
Az ldc alatti gombokat nehezen lehet megnyomni a hüvelykujjal.
Nálam pici ventillátor hang van, de nem több mint egy miniDv-s kamera motorhangja.

Amit hiányolok belőle, hogy nincs mozgásérzékelős felvétel készítés mód és 0 luxos infrás éjszakai felvétel mód. De biztos csak azért, mert a régi gépemben volt. Ebben pedig sokminden más van. Ez van.

Meg egy kérdésem, 3d-s videót vágó programot tudtok mondani (ezen-> kalapacs kívül) ?

2011. április 29. péntek
13:57
Avatar
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
Member Since:
2009. szeptember 16. szerda
sp_UserOfflineSmall Offline

A teszt így természetesen messze nem teljeskörű, alkalomadtán folytatom majd!kacsintas Laci! A 3D előtét természetesen eltávolítható!mosoly

2011. április 29. péntek
13:53
Avatar
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
Member Since:
2009. szeptember 16. szerda
sp_UserOfflineSmall Offline

Akkor folytatnám, kitérve Laci kérdéseire is: az igényesebb amatőrök bizzonyosan örömmel fogadják a készülékre szerelt több funkciós manuális gyűrűt, melynek szolgáltatásait legegyszerűbben a kamkorder oldalán elhelyezett CAMERA FUNCTION feliratú gombbal hívhatjuk életre, lehetőséget kapva így a lehelletfinom zoomolásra, a manuális fókusz, a zársebesség, de akár a színbalansz korrekciójára is! Ahogy azt már fentebb megjegyeztem, a készülék makrója nem váltott ki belőlem különösebb csodálatot, tény azonban hogy az élesség beállítása még mindig sokkal könnyebb így, mint egy érintőképernyőt tapperolva erőlködni! A magam részéről üdvözlöm a manuális gyűrűt, bizonyos hogy a minőségi videózást nagyban meg fogja könnyíteni. A kamera fejlett szolgáltatási rendszerrel bír, megtalálhatjuk pl. a zebra funkciót, melynek segítségével korrigálhatjuk a fehér részek túltelítettségét ( kiégés). Elérhető egy hisztogram is, amely a vízszintes tengelyen felvett fényességből, és a függőleges tengelyen, az ehhez a fényességnél jellemző képpont számból  tevődik össze. A görbe eloszlásából, az egész kép expozíciója meghatározható.Az esetleges kiegészítők ( lámpa, mikrofon ) csatlakoztatásához, egy érdekes, ám kissé ellentmondásos megoldást választott a gyártó. A saru ugyanis nem a készülék részét képezi, hanem a készülék oldalába csusztatva bepattintható, majd egy tolókapcsoló segítségével könnyedén eltávolítható. A tarozékpapucs azonban “hideg”, vagyis az elhelyezett kiegészítőnek rendelkeznie kell saját energiaforrással. Csúcsmodelleknél ez eddig nem volt szokás, bár tény hogy a kamera saját erőforrásaival sokat spórolhatunk egy ilyen megoldással! Ha már az erőforrásnál tartunk, a tartozék akku egy természetesen lithium-ion rendszerű 1250mAh-ás táp, ami teljes feltöltés után , jócskán zoomolgatva, ill. a készülék egyéb szolgáltatásait tesztelve, nagyjából 40 perc után lehelte ki a lelkét. Ez egy teljesen átlagos érték, nem kiemelkedően jó, de nem is rossz! Gyorsan megjegyezném, hogy a Panasonic HDC-SDT750 kifutó széria Magyarországon, aki egy ilyen készülék megvásárlását tervezi, annak sietnie kell, mert bár az online áruházak még bőszen hirdetik, beszerzése egyre nehezebb! Amennyiben azonban sikerrel jár a boldog tulajdonos, akkor alig több mint 200E forintért hozzájuthat a készülékhez a 3D előtéttel együtt! Csak összehasonlítás képpen: a HDC-SD900 ára jelen pillanatban 270-290E forint, előtét nélkül! Mivel a HIBRYD OIS-t már az SDT750-be is beszerelték, ezért az idei modell a fél hüvelykkel nagyobb LCD panelt leszámítva, semmivel sem különbözik tesztünk alanyától! Summázva tehát az eddigieket, és összehasonlítva a 3 legnagyobb konkurens gyártó hasonló képességű termékeinek ár-érték arányaival , aligha vitathatóan a világ legjobb amatőr high-end kameráját szerezhetjük be a pénzünkért, a 3D előtét pedig már csak hab a tortán ( mégha nem is használjuk)!

2011. április 28. csütörtök
18:37
Avatar
lacza
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 125
Member Since:
2010. február 19. péntek
sp_UserOfflineSmall Offline

Szia naneman!

 

Nagyon köszi ezt a tesztet! mosoly Csak még 3 kérdésem lenne.Hogy az objektíven található a gyűrű, jól be lehet állítani az éppen kiválasztott dolgot (én úgy tudom hogy azzal a gyűrűvel nem csak fókuszt lehet állítani hanem fehéregyensúlyt és stb.).

Ugye jól értelmeztem a szöveget és a 3D obinak nem kell mindig rajta lenni?

Ezen a kamerán van hot-shoe és mikrofon csatlakoztatási lehetőség?

Eléggé szemezek ezzel a kamerával,nem rossz kis szerkezet! nevet

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Lacitaps

"Ha igazán boldog akarsz lenni, győzd le a
félelmeid béklyóit, és szárnyalj szabadon az ég madaraival."

2011. április 26. kedd
15:17
Avatar
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
Member Since:
2009. szeptember 16. szerda
sp_UserOfflineSmall Offline

Az első ami szembe ötlik, miután kibontotta a user az egyébként terjedelmes ( a3D előtét miatt) dobozt, az az, hogy maga a kamera milyen kicsi! Tulajdonképpen alig nagyobb egy HDC-SD60-nál! A készülék hossza 138mm, a színe pedig sötétszürke, krómozott felületekkel. Kimondottan pofás kis jószág! Az akkumlátort fészket sikerült oly módon besüllyeszteni a készülékházba, hogy a tápegységet a helyére pattintva, az egyáltalán nem lóg túl, a keresőn! Esztétikus megoldás, cserébe az akkut csak kinyitott LCD mellett lehet csatlakoztatni! Nem gondolom hogy ez bárkinek gondot okozhat! Az objektíven a Leica Dicomar felirat díszeleg, nagyban növelve a kamera értékét! Azonban nem csak a márkanév kecsegtető, hanem az F1.5-ös induló fényerő is! Gyorsan be is sötétítettem a szobám, előkaptam a HDC-SD60-ast is, és mindkét készülékkel készítettem egy néhány másodperces felvételt, azonos feltételek mellett! Az eredmény bizony ég és föld! Félreértés ne essék, a HDC-SD60-ast most is egy kiváló készüléknek tartom, de ebben az összehasonlításban alaposan alul marad. Ott ahol a kisebbik kamera képe gyakorlatilag már értékelhetetlen, a HDC-SDT750 még teljesen zajtalan bár színeiben kissé már fakó képet képes rögzíteni! Apropó rögzítés: úgy tűnik ez a high-end cucc, a kistesóhoz hasonlóan igénytelen az adathordozót illetően! Minden gond nélkül, folytatólagosan rögzített egy olyan class6-os kártyára, amin a HDC-SD60 felvételei voltak! Miután többen panaszkodtak a HDC-SD700 zajosságára, gyorsan lefüleltem mi a helyzet ebben a tekintetben: hát kérem a HDC-SDT750 csöndben van mint herpeszes Ödönke a matekórán! A zoom teljesen zajtalan, ventillátor hangnak nyoma nincs!!!! Visszatérve még kicsit az objektív jellemzőkre: az SD60-hoz hasonlóan, ez a masina is 35mm-es nagylátószögű lencsét kapott, ám még az előbbinél is kb. 6-7%-al nagyobb képmezőt képes lefedni! A készülék makro-jával azonban egyáltalán nem voltam elégedett: egy sárga virág megörökítésén fáradoztam, különböző távolságokból, és bár rojtosra tekergettem a fókuszgyűrűt, a várt eredmény elmaradt! A felvételek rendre defókuszáltak lettek, úgyhogy a legközelebbi alkalommal “ráfekszem erre a problémára”. Annyit azonban már most kijelenthetek, hogy manuális fókuszgyürü ide vagy oda, jól makrózni ezzel a készülékkel, legalábbis nehézkes! Ha már a negatívumoknál tartunk, végezzük ki gyorsan a fotószekciót. Bár a 3db 1/4″-es MOS ,2530K x 3 efffektív képpontszámot képes produkálni fotó üzemben, ha az elkészült képeket egyetlen szóval kellene jellemeznem, akkor azt mondanám: fos! Bár nagyon nem lepett meg az eredmény, egy picit azért lehetne izmosabb ez a dolog! Változatlanul azt mondom tehát, akinek fontosak a fényképezési tulajdonságok, az ne videókamerát vásároljon! Nézzük azonban a kamera erényeit: az LCD panelt kinyitva, a készülék oldalán egy kicsi kerek gombra figyelhet fel a felhasználó, 1080 50p felirattal. Ez azt jelenti, hogy a progresszív üzem közvetlenül elérhető, nem szükséges a menük erdejében turkálnunk ahhoz hogy a kamera csúcs üzemmódját elérhessük! A csúcs jelző megállja a helyét a rögzített tartalom vonatkozásában is. Bár egy 8Gb-os kártyára ebben az üzemben “mindössze” 40 percet vehetünk fel, az eredmény lélegzetelállító! A tripla érzékelőknek köszönhetően a színek páratlanul valóságosak, a videó pedig a progresszív mód miatt lágy, valóban kissé moziszerű! Ezt a nagysebeségű felvételi módot nem számítva még 4 minőségi fokozatot választhatunk, a HDC szériáknál megszokott HA,HG,HX,HE jelölésekkel! Aki azonban nem kíván spórolni a felvételi időn, valamint a PC-je képes megbirkózni a 28mbps sebességű progresszív videóval, az soha többé ne kapcsolja ki az 50p üzemmódot!kacsintas A 3″-es LCD panel valamivel realisztikusabb képet biztosít ugyan mint az SD60-é, de azért ez is túloz valamelyest! Az imént dicsértem a színhűséget. Az objektivitás kedvéért meg kell jegyezzem azonban, hogy alapértelmezett balansz mellett, a kamera kékbe húz, csakúgy mint az SD60-nál, itt is a felhős motívum aktíválásával értem el a szememnek tetsző eredményt! Beszéljünk kicsit a HIBRYD optikai stabilizálásról. Ez a kamera már megkapta a gyártó 2011.-es modelljeit jellemző új képstabilizátort. Mivel szinte kizárólag állványról dolgozom, túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok a dolognak, egyébként is kissé szubjektív ez a stabilizátor izé, hisz messze nem reszketünk egyformán!mosoly Persze kipróbáltam azért, tény hogy nagyon meggyőző, és bár a rendszer elektronikus elemeket is tartalmaz, semmiféle minőségromlást nem tapasztaltam a tesztelése során!

A 3D előtét: a kamkorder elején van két apró lyuk. Nos ide kell beilleszteni a 3D előtétet! Amint érzékeli a kamera a felhelyezést, rögtön kommunikálni kezd velünk, ábrák és szöveg segítségével, ezt tekerjük ide, azt csavarjuk oda, stb… ( az előtéten egyébként 3 navigációs tárcsa található egy felnyitható fedél alatt ) Mivel nincs 3D-s televízióm, így érdemben erről a dologról nem tudok nyilatkozni, tekintve azonban a kamkorder roppant magas minőségű, és kiforrott szolgáltatásait, feltételezem hogy ezt a funkciót is korrektül megoldották a Panasonic mérnökei. Innen folytatnám…

Forum Timezone: Europe/Budapest

Most Users Ever Online: 59

Currently Online:
2 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

naneman: 444

qwertzuio: 338

bekesy: 145

lacza: 125

zoombeee: 105

Dr.OG: 67

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 931

Moderators: 0

Admins: 1

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 26

Topics: 228

Posts: 2012

Newest Members:

Teszt Elek, tesztsereg, FesiusSmoorse, ktjybzSmoorse, dfcbkmbxSmoorse, rjhybkrfSmoorse

Administrators: Sereg Krisztián: 187