Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register sp_MemberList Members

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Sony hdr cx 115 vagy Panasonic hdc sd 60, esetleg Canon hf r 106
2011. január 19. szerda
11:41
naneman
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 444
sp_UserOfflineSmall Offline

petkin Mondta

Uraim!

kisebb várakozás után a kamera megérkezett tegnap, (magyar menüs) és bár az ára a honlapon közben emelkedett, nekem a rendelési áron szállították (futárköltség 900 Ft – szerintem tűrhető)

nem akarok reklámot csinálni, ezért “elrontom” én is a hely nevét – a digipláza oldalon rendeltem

sajna nemigen van időm tesztelgetni, annyi, h lámpafény mellet mind a foto, mind a video kicsit “hideg”nek tűnik, szemben a lakás amúgy meleg színeivel

ha van esetleg vmi javaslat (ami saját tapasztalatból ered) hogyan is tudnék teltebb/melegebb színeket varázsolni a felvételekbe, nagyon megköszönném!

üdv,

Péter

Szia Petkin!

Több módon is segíthetsz a problémán!

Az egyik:

(a készülék manuális állásban legyen,  az IA/MANUAL gombbal válthatsz az automatika és a kézi beállítások között) 

-az LCD alján nyomd meg a MENÜ gombot, majd a képernyőn érintsd meg a “FELV.BEÁLL. opciót!

-az LCD bal szélén megjelenő nyilak segítségével keresd meg a KÉPMÓDOSÍTÁS opciót!

-miután ezt megérintetted, válaszd a FEHÉREGY.BEÁLL. lehetőséget!

-az itt megjelenő egyenesen, tolhatod el a színhőmérsékletet igény szerint! A beállítások rögzülni fognak, azaz a következő bekapcsoláskor is megmaradnak, természetesen csak manuális üzemmód használata mellett!

A másik megoldás:

(szintén manuális üzemmódban)

-érintsd meg az LCD bal alsó sarkában, az “F” feliratú nyilat!

-válaszd a “WB” opciót!

-a LE-FEL nyilakkal gyárilag előre beállított színhőmérsékleteket választhatsz, a nyilak nyomkodása közben, a változás az LCD-n jól látható lesz! A legmelegebb árnyalatot a “felhős” motívum adja!

2011. január 18. kedd
23:27
petkin
Tag
Tagok
Forum Posts: 5

Uraim!

kisebb várakozás után a kamera megérkezett tegnap, (magyar menüs) és bár az ára a honlapon közben emelkedett, nekem a rendelési áron szállították (futárköltség 900 Ft – szerintem tűrhető)

nem akarok reklámot csinálni, ezért “elrontom” én is a hely nevét – a digipláza oldalon rendeltem

sajna nemigen van időm tesztelgetni, annyi, h lámpafény mellet mind a foto, mind a video kicsit “hideg”nek tűnik, szemben a lakás amúgy meleg színeivel

ha van esetleg vmi javaslat (ami saját tapasztalatból ered) hogyan is tudnék teltebb/melegebb színeket varázsolni a felvételekbe, nagyon megköszönném!

üdv,

Péter

2010. december 31. péntek
16:11
Maksi
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 62

Sereg Krisztián Mondta

Persze, belefér mind a pozitív vélemény, mind a negatív tapasztalat – sajnos a Pixmániáról én sem hallottam eddig túl sok jót.

A Pixmániától ne is vegyél soha semmit. És ezt mint fogyasztóvédő mondom.kalapacs

2010. december 31. péntek
10:42
Sereg Krisztián
Admin
Tagok
Forum Posts: 187

Persze, belefér mind a pozitív vélemény, mind a negatív tapasztalat – sajnos a Pixmániáról én sem hallottam eddig túl sok jót.

2010. december 29. szerda
09:45
Dr.OG
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 67

Én őket ajánlanám:

http://www.shopdigital.hu/frameset.php?middle=termekinfo.php%3Ftermektipus%3D5%26id%3D6928

Tőlük rendeltem a sajátomat is, ingyen házhozszállítják, hazai garanciás-magyar menüs gépet kapsz (nem szürke import). A support is kifogástalan (elírták a számlát, ezt jeleztem nekik, és postán küldték a javított változatot. Mikor nem tudtam őket telefonon elérni, visszahívtak saját költségükön…)

Remélem, ennyi reklám belefér…

"A medvét is meg lehet tanítani biciklizni, de nem arra való. Mi értelme? Ha sikerül is, csak nevetnek rajta!"'

2010. december 28. kedd
19:21
gindern
Tag
Tagok
Forum Posts: 23

petkin Mondta

Kedves Mindenki!

köszönöm szépen a hozzászólásokat/ véleményeket !

meg is rendeltem a Pana-t, most viszont várakozom, mert a magát legolcsóbbnak hirdető beszerzési helyen (96.900 HUF) sajna nem kapható jelenleg, rendeltek és “várnak az érkezésére”.

Alapvetően nem éget, persze a gyerkőc napról napra növekszik és változik, de talán nem kezd el beszélni, míg nincs itt a készülék…mosoly

Jóllehet, ha van tudomásotok olyan helyről, ahol esetleg olcsóbban is beszerezhető és tényleg kapható is, akkor megköszönném az információ(ka)t.

További kellemes ünnepeket !

petkin Mondta

Kedves Mindenki!

meg is rendeltem a Pana-t, most viszont várakozom, mert a magát legolcsóbbnak hirdető beszerzési helyen (96.900 HUF) sajna nem kapható jelenleg, rendeltek és “várnak az érkezésére”.

Alapvetően nem éget, persze a gyerkőc napról napra növekszik és változik, de talán nem kezd el beszélni, míg nincs itt a készülék…mosoly

Jóllehet, ha van tudomásotok olyan helyről, ahol esetleg olcsóbban is beszerezhető és tényleg kapható is, akkor megköszönném az információ(ka)t.

Szia Petkin!

Ugye nem a pikszmanianal rendelted meg a kamerát? (direkt írtam el…igen) Amennyiben igen, a neten találsz velük kapcsolatban nem kevés véleményt, hogy miért ne ott…

üdv!

G.N.

2010. december 26. vasárnap
17:35
petkin
Tag
Tagok

Kedves Mindenki!

2010. december 21. kedd
15:03
gindern
Tag
Tagok

Idézet: “A Sony kamerát személy szerint nem próbáltam ki, a neten egy videónéző
protálon volt szerencsém pár videót átrágni, személy szerint nekem azok
tesztek a panához képest nem tetszettek.”

Bocs, fenti mondat így értelmetlen, helyesen:

A Sony kamerát személy szerint nem próbáltam ki, a neten egy videónéző
protálon volt szerencsém pár videót átrágni, személy szerint nekem azok a panához képest nem tetszettek. igen

üdv!

G.N.

2010. december 21. kedd
14:59
gindern
Tag
Tagok

Szia!

Szintén kamera vásárlás előtt állok, sajnos a kinézett kicsike – Pana sd60 még várat magára – örömteli esemény bekövetkezése várható a jövőben, most másra kel  a pénz.

Az SD60 mellett tettem le  a voksot én is anno, meg is néztem, kézbe vettem és nagyon tetszett. Elmondhatom, hogy hosszú zenei múltal bírok – és ezzel párhuzamosan – évekig tartó küzdősportot végeztem. Ebből a két kombinációbol született egy 10,5 de inkább 11-s  “kacsó” méret. (Tangóharmonika és cselgáncs)

Ütős kombináció az életben maradáshoz és az érvényesüléshez, viszont egy kamera választásnál számomra a kezelhetőségben gondolt okoz nem átlagos tenyerem. A kamera kézbevételénél meglepődtem: a csuklópánt – tépőzáras – átkonvertálását követően szépen belesimult  a kezembe. A gombok nem zavaró távolságban – pontosabban közelségben vannak – elvileg kezelése nem fog gondot okozni. Paramétereiről sokat lehet olvasni, én arról már nem szeretnék beszélni.

Egy dolog azonban, ami általad fent említett kamerákkal szemben nyerő opció: beltérben a nagylátószög, ebben a kamerában a legnagyobb. Külső környezetben szinte minden ma kapható kamera jól teljesít.

Az én döntésmenél a szempont az volt, hogy beltéri valamint éjszakai felvételek esetén jól teljesítsen, kényelmesen hordozható legyen és nagylátószöggel rendelkezzen. Mindezt párosítva a lehető legkorszerűbb technológiával, jelen esetben full hd.

Ezeket az opciókat ez a kamera elvileg és gyakorlatilag is tudja. A Sony kamerát személy szerint nem próbáltam ki, a neten egy videónéző protálon volt szerencsém pár videót átrágni, személy szerint nekem azok tesztek a panához képest nem tetszettek. Szerintem megéri a pénzét!

üdv!

G.N.

2010. december 19. vasárnap
21:07
naneman
Törzstag
Tagok

A két készülék annyiban hasonlít, hogy mindkettőt kamerának hívják, és a hasonlóságok itt nagyjából véget is érnek!mosoly A JVC általad “kinézett” gépe SD szabványban rögzít, abban is a minimum képpont számmal (800E pixel). Ez nyilván tükröződik az árában is! Egyébként ha egy kamera alig több mint 40E Ft-ba kerül, akkor éledjen fel bennünk a gyanú, hogy itt valami “nagyon nem pálya”!kacsintas

2010. december 19. vasárnap
19:36
petkin
Tag
Tagok

ismét sziasztok,

köszönöm az eddigi visszajelzéseket.

meg is rendeltem a pana hdc sd 60-at, viszont most némi kétség kezdett el mardosni, mivel “találkoztam” a JVC egyik kamerájával (JVC GZ-MS210), amit szemtelenül olcsón kínálnak a pana-hoz képest.

elhamarkodott volt a rendelésem?

vagy tényleg ennyivel többet tud a pana ?

van esetleg tapasztalatotok a jvc ezen készülékével ?

???

előre is köszönöm !

üdv!

2010. december 18. szombat
21:39
naneman
Törzstag
Tagok

Szia Petkin!

Természetesen nem ismerhetjük az összes modellt “testközelből”, ezért az ajánlásoknál  a specifikációkra, tesztvideókra, illetve a saját szubjektív benyomásainkra hagyatkozunk. A Canon HF 106-hoz még nem volt szerencsém, a Sony HDR 115-ös azonban már volt a kezemben. Ez utóbbi modell ellen tulajdonképpen semmilyen nyomós érvet nem tudnék felhozni, nekem egészen egyszerűen nem tetszett a videó amit rögzített! Túl steril, túl harsány, kissé életszerűtlen színekkel, de gyorsan hozzáteszem, ez szubjektív megállapítás! Ha pedig a Panasonic gépét a Canon-al vetem össze, akkor az utóbbi modell specifikációi szinte minden fontosabb paraméter tekintetében gyengébbek! Kisebb képérzékelő, kisebb látószög, elektronikus stabilizátor! Igen a Panasonicot ajánlanám egyértelműen!

20:59
petkin
Tag
Tagok

sziasz,

köszönöm a tippet.

sajna ez azért kicsit berobbantja a költségvetésemet, ezért is lennék kíváncsi arra, h a Canon ennyivel “rosszabb”, hogy azt érdemes inkább elkerülni ?

köszi előre is!

20:55
qwertzuio
Veresegyház
Törzstag
Tagok
Forum Posts: 338

Szerintem, ezt javasolnánk neked: Panasonic hdc sd 60, de olvass utána a kameraválasztás topikban. Pont nem régiben volt róla szó!

" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"

20:49
petkin
Tag
Tagok

Sziasztok,

ha a témából véletlenül nem derült volna ki, teljesen kezdő vagyok a kamerázás területén és a fotózás témakörben is inkább lelkes amatőrnek nevezném magam, mintsem hozzáértőnek.

A segítségeteket szeretném kérni, mivel nagyon szeretnénk lassan 7 hetes kicsi fiunk “első mozzanatait” is rögzíteni, viszont laikusként komoly kihívás egy elfogadható kamera kiválasztása – a próbálgatást pedig költségvetésünk nem teszi lehetővé.

A fent említett kamerák közül a canon-nal kerültem közelebbi ismeretségbe egy bolti eladó jóvoltából, majd később a neten egy elég éles kritikát olvastam róla, ahol is inkább a másik két modellt ajánlották, azok közül is inkább a Panasonic-ot.

Mivel karácsonyra szeretnénk “meglepni” magunkat, hálás lennék, ha konstruktiv hozzászólásotokkal segítenétek a vásárlási “projekt”ünket.

előre is nagyon köszönöm!
üdv,

Péter

Forum Timezone: UTC 2

Most Users Ever Online: 59

Currently Online:
5 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

naneman: 444

qwertzuio: 338

bekesy: 145

lacza: 125

zoombeee: 105

Dr.OG: 67

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 734

Moderators: 0

Admins: 1

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 26

Topics: 228

Newest Members:

AmanuldrSmoorse, eczSmoorse, wavingSmoorse, Williamswefs, vbhjyrfSmoorse, kgorin

Administrators: Sereg Krisztián: 187

4 hozzászólás

TimothyGep · 2019/12/05 - 20:59

энергетический паспорт – план проверок ростехнадзора, строительное проектирование

GeorgePer · 2020/02/15 - 04:59

fastest cryptocurrency exchange instaswap – instant crypto exchange coinswitch, cryptocurrency exchange rates instaswap

RobertSeith · 2020/05/21 - 17:30

Новинки кино 2020 смотреть онлайн в хорошем в качестве hd 1080 бесплатно – Человек-паук: Вдали от дома фильм 2019 смотреть онлайн, Первому игроку приготовиться фильм 2018

Andrewhah · 2020/06/22 - 02:22

накопительная пенсия – социальная пенсия, пенсионный фонд

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .