

15:03

2011. október 30. vasárnap

a vegas exportal xml-t? mert ha igen, akkor probald ki a snittek (es egesz sequence, vagasi pontokkal) atdobasat. Ha exportal, de nem fogadja el a Davinci, akkor probald CatDV-vel atkonvertalni (csak a trial CatDV 9 Pro-t toltsd le http://www.squarebox.co.uk/download1.html )
http://zsolt.pro
14:48

2009. szeptember 14. hétfő

14:46

2009. szeptember 14. hétfő

Megpróbáltam a Davinci resolve lite-ba importálni valamilyen fájlt, de kudarcot vallottam eddig. Nem találtam olyan fájlt a gépemen amit behúzna! Most rendereltem .dpx szekvenciát, ezt tudja csak a vegas pro, és ezzel valóban simán beimportálta. Sajnos proxy készítés közben kétszer is elszállt a program, valami nem tetszik neki. vagy kodek vagy erőforrás problémám lehet. Egyébként tetszik csak működne is!
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
12:44

2009. szeptember 14. hétfő

12:43

2009. szeptember 14. hétfő

12:24

2011. október 30. vasárnap

2005ben a SPTI projecteken sokat hasznaltuk a .tif file-kat. De 2006ban attertunk targara.
Manapsag csak a belso adatcserenel hasznalja az SPT es a Disney.
Pl amikor a kozponttal elfogadtatjak a szineszeket, akkor a cineview-ra (belso,zart SPT adatcsere) feltesznek egy wmv-t
( http://kepfeltoltes.hu/111217/Screen_shot_2011-12-17_at_11.07.12_AM_www.kepfeltoltes.hu_.png )
es egy tif/bmp kepet roluk. Vagy pl valamilyen uj grading bemutatasanal es azt elozetes elfogadtatasanal a csatornaval es/vagy az SPT-al. De meg ha el is fogadjak a gradinget, es ezaltal a kep hangulatat, az meg nem jelenti azt hogy nem fogjak merni az RGB eltolodast (es egyeb technikai parametereket) szuroprobaszeruen a jovoben.
Szoval maganal az utomunkanal a .tif-et mar nem nagyon hasznaltuk 2006tol .
Szerkesztes: nagyon szenvedek ezzel a bejegyzessel. Hogy a feneben lehet itt (ezen a forumon) kepet beilleszteni?…
http://zsolt.pro
11:51

2009. szeptember 14. hétfő

11:45

2009. szeptember 14. hétfő

11:43

2009. szeptember 14. hétfő

11:33

2011. október 30. vasárnap

@qwertzulo
png sem tunik rossznak. de a targat az uncompressed es pl az alpha csatorna miatt is szoktuk hasznalni. http://bit.ly/sXKKwJ
Nem vagy Vegasra kenyszeritve hiszen mar a windowsra is pl ott az ingyenes es fejlodo lightworks (www.lightworksbeta.com), ingyenes Resolve beta http://bit.ly/rqwEH0 stb
@Zoombeee,
a formatumok es azok helyigenye ismert.pl: http://bit.ly/kZze6j
A DPX inkabb gep-, es tarigenyes. Foleg a Smoke-nal: http://images.autodesk.com/adsk/files/autodesk_smoke_2012_storage_guidelines_en.pdf
http://zsolt.pro
11:26

2009. szeptember 14. hétfő

10:32

2009. szeptember 21. hétfő

03:05

2009. szeptember 14. hétfő

jpg és png-t mondták, mivel nem cinema minőséget készítünk és szinte észrevehetetlen a különbség. Én png-ben rendereltem (gondoltam én, hogy veszteségmentes tömörített formátum csak jobb mint egy veszteséges és valóban jobb volt mint jpg-vel összevetve) pl. a Maya-ból és elég jó lett, bár nem tudom megítélni, mert nem sok az összehasonlítási alapom, de megfogadom a tanácsod és tga-ban fogom a következőket renderelni. Mondjuk elég sok munka és idő lesz (főleg az utóbbiból van állandóan kevesebb) kipróbálni amit mondtál, a nyers mov fájlokat is át konvertálni tga-ba és úgy csinálni az utómunkát. A végén lesz összehasonlítási alapunk. Sajnos, csak Veagas pro és AE-m van nem telik minőségibb szoftverre, de remélem megéri és lesz pozitív különbség.
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
01:05

2011. október 30. vasárnap

22:46

2009. szeptember 14. hétfő

Hát nagyon sokat segítettél ezzel a gyorstalpalóval. Nagyon köszönöm és mindenféle képpen megnézem és megpróbálom elsajátítani a linken lévő anyagot. Eléggé hiánypótló ez (pl. még a profik sem a tga-t ajánlották), mert minnél mélyebben meg kell ismerni amivel dolgozik az ember! Mégy egyszer köszi!
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
15:53

2011. október 30. vasárnap

igen, a kompozitalok programok nem az interframe-es forrasra lettek kidolgoztak… A H.264 persze jobb mint az osregi mpeg2, de kompozitalasra (sem) alkalmas. Mert nem arra a feladatra lett kidolgozva.
Altalaban targa (.tga), DPX, cin seq. szoktak hasznalni. A jpeg meg egyeb felhalalra tomoritett, otthoni meg a hulye szocialis halozatokban (facebook) torteno megosztasnal talan hasznalhato. De komolyabb munkanal a 8bites linearis (24bit RGB ) 7-max 10 f-egyseg dinamikatartomannyal rendelkezo jpeg-et nagyon lealazza pl a 10 bites, 30 (!) f-egyseg dinamikatartomanyu logaritmikus cineon (.cin). Szoval a .cin nagyobb dinamikaval es (kulonosen a fekete tartomanyaban) gazdagabb szinkeszlettel rendelkezik.
Hasznalj tga-t vagy dpx-t (akar linearist). Foleg ha ki akarod probalni a napokban windows-on is megjelent professzionalis fenyelo alkalmazas (DaVinci Resolve) ingyenes beta verziojat is.
Es egy rovid off, csak altalanossagban (nem nektek, Zoombeee es qwertzuio):
Tudom hogy ez amator forum, de amugy a jelenlegi “profi” vagok tobbsege meg az alapveto fogalmakat sem tudja sajnos. Irtozatosan esett a vagok szakmabeli szintje. Mindenki buszke vilaghiru “zongoramuvesz” lett es amikor pl en a beosztottaim tudasszintjetol kiakadva egyszer megkoveteltem az alapok elsajatitasat, azt hittek hogy meg akarom alazni es a “zongorahangolok” koze akarom sorolni oket. Ez egyaltalan nem igy volt. En mindig vedem a kollegakat, csak abban az esetben az idegesitett, hogy alapokat nem tudva, szamukra minden cselekedet amolyan lutriva valt. Fenyelesnel is beallt a klasszikus “gyerekbili helyzet” (a szinek viselkedeset sem ismerve, es azokat bizonytalanul/talalomra keverve, fellepet az, amit a telitett gyermekbilihez szoktuk hasonlitani, amit ha kiboritunk a mukodo ventilatorra- nem tudjuk hogy kit es mivel lep el)
Szoval a kezdoknek nagyon ajanlom Hugo Gaggioni 5 reszes oktato anyagat “Basics os Broadcasting Technology” amit a VideON networkon ingyen meg lehet talalni es tekinteni : http://bit.ly/eHTxFR
Tobbek kozott a tomoritesekkel is foglalkozik. A GOP strukturaval a 4. reszben van szo. Jobb most tanulni (ez nem kenyelmetlen, hiszen mindenki azt teszi) mint kesobb a megrendelo elott szerencsetlenkedni.
on
http://zsolt.pro
14:28

2009. szeptember 14. hétfő

Lehet hogy értem! Magyarán, akkor mindig át kell konvertálni a canon 550d által készített h264 MOV fájlokat, mert nem tartalmaz az adatfolyam mindenhol részletesen információt ezért ezt úgy kerülhetjük meg, ha átkonvertáljuk egy olyan fájlformátumba amihez hozzárendelhető minden frame-jéhez minden hozzátartozó információ. Vagy valami ilyesmi? Akkor legjobb, ha esetleg valami képszekvenciával dolgoznánk? BMP, PNG, TIFF (modjuk az utóbbiak mind tömörített, de veszteségmentes formátumok)? Ezek jók lennének szerinted már komolyabb munkára?
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
11:40

2011. október 30. vasárnap

@qwertzuio:
nem arra celoztam, hogy csak ARRIRAW/RED vagy meg tobb-35mm kameraval felvett anyag beszekenelt dpx/cin forrasaval lehet csak dolgozni.
Hanem arra, hogy ne long gop-os forrassal alljunk a kompositalasnak! mert a long gop-os anyagokban csak az “I” frame-ek tartalmaznak teljes grafikai leirast (tomoritett jpeg-kent) a kozbelso “B” framek csak az I frame-kben torteno valtozasokat (macroblokkok valtozasat) irjak le. Es ha figyelembe vesszuk hogy a PAL-nal a GOP struktura 15 framees, ugy lathatjuk hany normalis preference frame van egy masodpercben. A kompozitalo programok pedig tenyleg megcsuszhatnak az ilyen kozbelso “B” frame-ken.
At kell konvertalni ilyen interframe-bol intraframe standart-be, amely minden frame-nel teljes grafikai (es nem matematikai leirast) informaciot tartalmaz. Es csak az elozetesen atkonvertalt anyaggal kell dolgozni.
Sot, ha valaki Shake/Nuke-ot hasznal- siman beiktathat egy 8->16bit node-ot is. Persze egy 8bit-es anyag csak 8 bit kepinformaciot tartalmaz akkor is (a kutyabol nem lesz szalonna), de a szuroknel, fenyelesnel mar erezheto a kulonbseg.
A Smoke-nal egyszeruen meg kell engedni, hogy keszitsen importnal egy masolatot maganak (Hard import-keszit egy DPX seq. verziot) es kesz. A tobbi program eseteben pedig at kell konvertalni elotte.
http://zsolt.pro
11:06

2009. szeptember 14. hétfő

“es utoljara (bar ezt Te tudod) – rogton jegyezzuk meg a kezdo kollegaknak- ne hasznaljak a Long GOP-os forrasanyagot. Semmi archivalasra es tarolasra kidolgozott H.264, Mpeg2, stb csapnivalo, felhalalra tomoritett anyag.”
Szerintem, a kezdő kollégák nem tudnak megvenni olyan kamerát ami nem tömörített anyagot rögzít! Aki meg több milliós kamerát vesz az már általában nem amatőr! Ezt kivéve a post tetszett!
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
09:50

2009. szeptember 21. hétfő

Köszi Zsolt, a hasznos leírást!
Megmutatom a kollégámnak is- sokat tudunk belőle profitálni. Igaz, ez egy Smoke leírás, de tényleg sok jó dolgot látok benne. Bár mi a melóhelyen maradunk egyenlőre a jóval szerényebb After Effects-nél (pénz, pénz, pénz…), de tényleg köszönjük az építő-segítő kritikát.
(És nem mentegetőzni akarok, sajnos a technikai és az idő korlátok sem voltak megfelelőek ehhez a projekthez- mi is beszélgettünk a kollégámmal sokat, hogy miket lehetett volna jobban csinálni: de egyszerűen nem volt lehetőségünk rá.)
Várjuk az ilyen korrekt, hasznos hozzászólásaidat a jövőben is.
Ja, és neked is köszönöm qwertzuio– átérzem milyen cipőben jártok.
01:23

2011. október 30. vasárnap

Zoombeee, a kerdest en tobb reszre osztanam..
1) Nehany esetben a talent-nek hosszu haja van. Ket maskot javaslok + kovetkezo listaban szereplo megoldasokat:
a) Mask blend hasznalata:
b) a pixel spread, color curve, stb hasznalata:
c) Color warper hasznalataval igazitani kell a foreground-it
Nezd meg a “Color Correct the shot inside the Keyer” reszt ( http://area.autodesk.com/smoke-tutorials/exercise_multi_resolution_key-3# )
De a CW elerheto az Action-on keresztul is. A 10 reszes Action sorozat elso resze: http://area.autodesk.com/blogs/discreetuk/autodesk_smoke_the_action_3d_compositor_part_1
Ha maszkolva be kell hatarolni egy reszt,a legegyszerubb: http://bit.ly/vhGNji
2) nem akarlak farasztani azzal hogy sokszor a Smoke-ot javaslom, de a Smoke nem csak a Pftrack, Boujou stb importjara jo (mint ahogy egyszer mar errol beszeltunk http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/40874/ ) hanem kituno a 3D programok altal elmentett FBX (vagy mas) importjanal is. Es sokkal konyebb a 3D-ben lezajlo jelenetet is felepiteni mint pl az AE vagy Motionban. A DOF is jobb
4) es utoljara (bar ezt Te tudod) – rogton jegyezzuk meg a kezdo kollegaknak- ne hasznaljak a Long GOP-os forrasanyagot. Semmi archivalasra es tarolasra kidolgozott H.264, Mpeg2, stb csapnivalo, felhalalra tomoritett anyag. A Shake/Nuke meg el is tud “csuszni” az ilyen forrason (pontosabban azok B frame-in). hasznaljanak intraframe-es tomoritest, vagy ha lehet akkor uncompressed, dpx vagy cin file-kat.
Tudom, hogy a Smoke nem a legelterjedtebb program egyenlore, de az eljarasok hasonloak. (igaz, minosegben kulonboznek.).
Bocsi a hosszu hozzaszolasert
http://zsolt.pro
14:46

2009. szeptember 14. hétfő

Remélem, nem probléma, ha én is hozzá szólok, de valóban van benne pár kulcsolási probléma és egy két hibát viszont már a keyháttér megvilágításánál kellett volna, ki küszöbölni. Egyébként egyszerűen ötletes, jó a reklámfilm és ezeket a hibákat is csak mi a szakmában jártasabbak fogjuk kiszúrni elsőre.
Ilyen hiba pl.: az első pár kistotálban a szereplők eléggé le vannak featherelve, ami valószínűleg azért van, mert túlságosan átzöldült a szereplők haja, egyéb szélek. Ezt, ha jól tudom enyhe (a kamrától nézve) felső-hátsó ibolya ( vagy próbálgatni kell más színnel) fényű tárgy-megvilágítással ki lehet oltani és elkerülhető így a sok részlet eltüntetése utómunka során. A bringás kép már nehezebb, mert ott tükröződhet a zöld szín. Ezt esetleg maszkolással vagy 3d-vel meglehet oldani (de ez lehet, hogy idő és ráfordítás miatt nem éri meg – gazdaságosság!). A csoport képnél az első esetben leírtak jelentkeztek és van még ott a két férfi nem valósághű takarása is. Ezeket senki nem fogja észrevenni a tévében és tompítottad is a észlelhetőségét a zöld szín háttérként való meghagyásával. Szerintem, jól sikerült és ha elérték vele a célközönséget semmi gond.
Mi is most kísérletezünk tökéletes kulcsolással (3d-s kompozitálás) és mondhatom, hogy nem könnyű dolog, bár egyszerűnek néz ki. Arra gyorsan (pár kísérlet alatt) rájöttünk, hogy teljesen homogén tárgymegvilágítás szükséges, homogén hideg fény kell a kulcsolt háttérre és utómunkával kell majd az árnyékokat, tükröződéseket, üveg részeket (3d) megcsinálni. Remélem, ünnepekre kész lesz egy alap verzió a filmünkből és megtudom mutatni mire is jutottunk.
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
12:28

2009. szeptember 21. hétfő

12:27

2009. szeptember 21. hétfő

Szia, építő kritikát minden mennyisében várok- hiszen Green Box-al én sem dolgozom sokat és én is szeretném tudni, hogy hogyan lehet minnél jobban-szebben kulcsolni az ilyen anyagokat (Bár nem én csináltam a VFX részét ennek az anyagnak….)
Szóval várom a kritikát, jobbító ötleteket- majd megmutatom a készítőnek is ezeket. Köszi előre is.
Most Users Ever Online: 61
Currently Online:
1 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
naneman: 444
qwertzuio: 338
bekesy: 145
lacza: 125
zoombeee: 105
Dr.OG: 67
Member Stats:
Guest Posters: 0
Members: 931
Moderators: 0
Admins: 1
Forum Stats:
Groups: 7
Forums: 26
Topics: 228
Posts: 2012
Newest Members:
Teszt Elek, tesztsereg, FesiusSmoorse, ktjybzSmoorse, dfcbkmbxSmoorse, rjhybkrfSmoorseAdministrators: Sereg Krisztián: 187