

19:12
2010. február 19. péntek

Egyetértek! A legfontosabb így is-úgy is az operatőr talentuma.Én állandóan ezt tartom szem előtt,és erre is törekszem
De am köszi ezt a leírast a 3kamról
ps.De amúgy én nem akarom megvenni a Pana AG-HMC41et.Eszembe sincs,hisz pénzileg eléggé sok,meg nekem az még nagy falat,és az amúgyis rendezvénykamerásoknak van.Én eléggé DSLRre hajlok,engem meggyőzött.
"Ha igazán boldog akarsz lenni, győzd le a
félelmeid béklyóit, és szárnyalj szabadon az ég madaraival."
21:59

2009. szeptember 16. szerda

Hát nem tudom Lackó! Érdemes azért ezt jól körülszimatolni. Első blikkre a profi külsőn kívül, nincs semmi ebben a készülékben, amivel egy HDC-SD900-as ne venné fel a versenyt (az új HC-X900 meg pláne). Amiben pedig esetleg jobb, azt nagy eséllyel soha az életben nem fogod használni. De nézzük a tényeket:
Ez a készülék, ugyanazt az 1/4 hüvelykes tri MOS érzékelőt használja, mint a 2011-es amatőr csúcsmodell! Az induló fényereje F1.8, míg a HDC-SD900-é F1.5, hasonló tulajdonságú Leica objektív mellett!!! A legjobb minőségben 24Mbps-re képes, 25 képkocka progresszív rögzítéssel. Ezzel szemben egy HDC-SD900-as 28Mbps-el rögzít, és 50p-ben!!! Aki látott már ilyent, és elég sokszor ahhoz hogy valóban észrevegye a különbséget, az tudja hogy ez mit jelent! Az általad megnevezett készülék egy 2,7″-os LCD kijelzővel rendelkezik, míg a HDC-SD900-as panelje, 3,5″-os!!! ( arról nem is beszélve hogy a 2012 amatőr csúcsmodell a HC-X900 kijelzője, több mint 1 millió képpontos). Azért ez horror különbség, főleg ha azt nézed, hogy a két készülék ára között van 300 000 forint!!! Még egyszer óvva intenék attól bárkit, hogy úgy vegyen meg egy félprofi készüléket, hogy az bizonyíthatóan nem fog jobb minőségű képeket produkálni, mint a high end amatőr kamerák! Amiben kétségtelenül jobbak általában, az a szolgáltatások köre, ám ezek nagy részét egy átlagos halandó nem fogja használni ( pl. a különböző interface-ek). Szóval egy HC-X900-al, de egy SD700-al is simán oda mernék állni e kamera mellé. Okosan dobálózzunk a félmilliókkal!
20:37
2010. február 19. péntek

Sziasztok!
Tudjátok, hogy nem vagyok profi,sőt haladó sem,de hátha segít a véleményem.És ha úgy látjátok kérlek cáfoljátok meg.Nem hinném ,hogy természetfilmre annyira jó ötlet egy ilyen dög kamerát venni,mikor a mostani időbe kaphatóak sokkal kompaktabb kamerák és tudásukban egyenlőek a Panasonic AG-HMC80al.Eléggé fura lenne ekkora kamerával mászkálni a szakadékoknál,stb.Én azt hiszem a Pana AG-HMC41 se volna rossz döntés.Volt már a kezembe egyszer és azt hiszem,rendezvényfelvételre szuper.És tudásában se marad le.De nagyon jól leírtátok,én is köszi mivel én is gép vásárlása előtt állok,szóval nekem is nagyon jól jön ez amit itt írtatok
"Ha igazán boldog akarsz lenni, győzd le a
félelmeid béklyóit, és szárnyalj szabadon az ég madaraival."
21:45

2009. szeptember 16. szerda

20:18

2011. október 2. vasárnap

15:22

2009. szeptember 14. hétfő

11:49

2009. szeptember 16. szerda

10:53

2009. szeptember 14. hétfő

10:44

2009. szeptember 14. hétfő

10:43

2009. szeptember 14. hétfő

Szívem szerint a Sony NEX-VG20-at javasolnám, mert ez is hatalmas szabadságot nyújt és amit írtál arra kiválóan alkalmas , ill. keresztbe megeszi a Panasonic AG-HMC80-at képminőségben, kényelemben, cserélhető objektíves is (ez az egyik legnagyobb előnye, hogy tudsz folyamatosan fejleszteni erre gépre a feladathoz mérten), progresszívben rögzít és olcsóbb mint az említett pana. Ennyi pénzért egy félpro kamerát kapsz, pro használhatósággal! Azt hiszem, még a szoftvere is otthonról frissíthető, úgy hogy mindig haladni fog a korral! Azonban csak akkor javasolom, ha valóban megtudod valósítani amit írtál (úgy állsz anyagilag és van már esetleg vevőköröd), tehát pénzt tudsz vele termelni és nem “hobbista” leszel.
A Naneman fog neked javasolni olyan kamcsit, amit viszont tudsz korlátozott mértékben, használni arra amit írtál, de nem broadcast méretekben.
A fotógépeket nem javasolom, mert 12 perc a max. felvételi idejük (általában) a hihetetlen képminőségük ellenére is csak korlátozottan és sok segéd berendezés igénybevételével lehet jól kihasználni őket (rendezvény kilőve).
Ha valóban van vagy ígértek vevőkört, érdemes valóban “nagy” kamerát venni, mert lenéznek és nem kapsz munkát (ez nagyon igaz az esküvőzésre és rendezvény felvételre). Ez sajna így van és hiába fogod mondani, hogy pro a kamera és tud olyat amit a másik ajánlattevő. Ezt is figyelembe kell sajnos venni, hogy néha a méret és a látszat a lényeg (mi hiába tudjuk, hogy nem mindig van így).
Üdv
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
10:26

2009. szeptember 16. szerda

Egy kicsit “bő lére” eresztem a mondandóm, de úgy gondolom másnak is hordozhat tanulságot!
Én semmiképpen nem venném meg azt a behemót gépet, több okból sem:
– kényelmetlenül nagy
-ezen felejtenéd csak el igazán hogy mit és hol találsz
-később esetleg fájna hogy ugyanazt a rendezvényt, fele pénzen szebben felvette valaki más
-nagy eséllyel nem tudnád kihasználni a képességeit
A legfontosabb pedig:
valahol az elején említetted még a természetfilmezést is ha jól emlékszem. No ezt egy vállkamerával művelni, több mint kényelmetlen! Nem tudnád használni ( vagy csak nehezen )pl. nyaraláskor, kirándulások megörökítésére stb…
Konkrét ajánlat:
nem szeretnék felelőtlenül ajánlatot tenni, azt is megmondom hogy miért. Azt mondod, az általad eddig készített felvételeken nem azt láttad amit szerettél volna! De még mindig nem tudom hogy mit szeretnél látni!!!!!!! Képzeld el hogy bemész egy autókereskedésbe a következőkkel: Jó napot! Le szeretném cserélni az autóm!-Miért mi a gondja vele?-Azt nem tudom, de valahogy nem jó! És jó sok pénzem van! Akkor én, ha rafinált kereskedő lennék, rád sóznék egy Ferrari F40-est, amit jó eséllyel összetörnél az első kanyarban!
Szóval nem is azon van a hangsúly hogy megszeretnélek kímélni a felesleges pénzkidobástól, hiszen láthatóan komoly anyagi áldozatokra is képes lennél, hanem azon hogy fogalmam sincs az igényeidről, és a felkészültséged szintjéről. Azoknak a feladatoknak amit felvázoltál, neki lehet menni egy HDC-SD900-al, vagy egy Canon Vixia HG10-el is, egy külső mikrofonnal megtámogatva, és fel lehet venni a méregdrága profi cuccal is.
Előadások, prezentációk, oktatófilmek felvétele, sokszor nem igényel broadcast minőséget, hiszen a visszajátszás az esetek többségében valamilyen vállalati projektoron keresztül történik, azok pedig még nem tartanak ott hogy ezért érdemes legyen közel milliós kamerát vásárolni. Főleg akkor nem, ha az anyag megmarad egy vállalat belső archívumában. Nem mindegy az sem, hogy milyen jellegű beltéri felvételeket szeretnél készíteni túlnyomó többségben. Más feltételeket igényel egy előadás felvétele egy színház nagyságú teremben, 40 méterről, és megint mást egy üzemi étkezdében, ha teszem azt 5 méterre állsz az előadótól. Ez utóbbi esetben bőven elegendő egy high end amatőr kamera. Sőt, egy vállkamera akár kényelmetlenül nagy is lehet ilyen esetben.
Ha valamilyen televíziónak szeretnél anyagot készíteni, akkor indokolt lehet egy profi készülék, de ebben az esetben felvetődnek azok a problémák, amelyeket Qwertzuio felvázolt!
Én műszaki kereskedő vagyok, de veled komoly gondban lennék! Láthatóan problémát jelent neked még a HD definiálása is, mégis az az érzésem hogy olyan dolgokra szeretnél vállalkozni, amelyeknél a megvalósítás zálogát elsősorban egy professzionális gép megvásárlásában látod! Ez nagyon súlyos hiba lenne!
Szóval én ebben az esetben nem teszek konkrét ajánlatot! Bízom benne hogy a többiek közül viszont valaki bevállalja hogy segít neked! Mindenképpen sok sikert, sok kitartást, és még több örömöt és megelégedést kívánok neked a majdani ténykedésedhez!
23:41

2011. október 2. vasárnap

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Hááát… jó sok minden benne van a várható “jövőről” (qwertzuio)… ami első olvasatra elég…. kacifántos útnak tűnik. De sejtettem, hogy nem lesz egyszerű…
Mindkettőtöknek válaszolnék… mert nagyjából ugyanaz volt a kérdés… Mit szeretnék kezdeni a kamerával.
Ami jelenleg az elérhető jövőben van:
Rendezvény felvételek, előadások, pld. kommunikációs tréningek, vállalti reklámfilm, egyes tevékenységről oktató film. Ez lenne a fő dolog, a többi pedig, zömében természetben készült események, érdekességek felvételei…
Jó lenne, ha készülék el lenne látva (főleg a fő tevékenységhez) megfelelő külső mikrofon csatlakozásokkal, füles kimenet sem ártana, hogy már a felvételkor haljam a hangokat.
Egy igazán jól működő manuális fókusz gyűrű is sokat segítene, ha egy- egy főbeállítást nem a „tizedik” menüpontból kéne előkaparászni,(amit néha, zavaromban elfelejtek, hogy hol is találom…) hanem, külső gombokról is vezérelhető lenne… esetleg zebrafunkció… de gondolom, hogy az igazán hozzáértők, még számos egyébbel kiegészítenék a sort…
Röviden ennyi lenne…
Ha van javaslat, konkrét készülékre, akkor azt szívesen fogadom!
12:18

2009. szeptember 14. hétfő

Gondoltam kicsit írok a kezdő filmesek buktatóiról, ne hogy hibát kövessenek el épp akkor, amikor még csak elkezdik a dolgot. Bár elnagyolt a dolog -mert egész nap tudnék írni erről annyi minden történt három év alatt veünk-, de takarja azt amire figyelni kell. Az előre tervezés nagyon fontos és ezt mindig megemlítem ha valami ilyesmi kerül szóba. Nem véletlen, hogy egész ipar ág épült fel erre. Szinte mérnöki munka az egész jó adag művészi affinitással. A kamera az biztos, hogy kell , de még sok minden feltétel a jó filmnek. Sajnos.LOOOL
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
12:04

2009. szeptember 16. szerda

11:56

2009. szeptember 14. hétfő

Én azt mondom, hogy ha esetleg látod azt előre, hogy te milyen kvalitású filmeket szeretnél készíteni (állandóan egyre jobb, minőségibb és talán tv-nek dokumentum, ismeretterjesztő, kisfilm stb.) és van hozzá vagy lesz hozzá technikai és humán “támogatásod”, ill. kitartásod, -tehát eltökélt vagy de iszonyúan-, hogy rengeteg pénzt, időt, energiát áldozz a filmjeidbe, akkor mindenképpen ajánlom ezt a belépő szintű, piszok drága vállkamerát. Még egyszer hangsúlyozom, hogy hogy ha valamelyik feltétel nem adott akkor nem ajánlom, mert kidobott pénz lesz ez a móka és inkább ilyenkor javaslom a pana sd700-at ami csúcskategória az amatőr körökben és fejlődni nagyon lehet mellette, ill. ha a későbbiekben jól megy a szekér jól meg is lehet tőle szabadulni és akkor lehet váltani pro gépre. A fokozatosságot érdemes betartani. Mi azért vettünk Canon EOS 550D gépet több obival, mert ez nyújtja a legnagyobb szabadságot számunkra ár/érték arányban, mind kezelés technikailag, mind vizuális megvalósításban, kihasználtságban és ezzel is megtudjuk oldani az ismeretterjesztő, természetfilm, reklám, ( nem alkalmas esküvőre!!) és “független” filmes alkotásinkat még a legkülönbözőbb médiának is. Ha egy kicsit is befutunk váltok, hiszen ismerem a gépem korlátait, de addig meg minek invesztáljak bele egy kicsit is többet a kelleténél, ha ezt is kitudom használni. Én érdemesnek tartanám átgondolni a döntést még egy párszor. Én közel fél évig kutattam a nekünk megfelelő gép után, mire kialakult mi is lesz jó nekünk és nem bántam meg. Azt se felejtsd el, hogy a kamera egy dolog, de az még nem minden. Kell még rengeteg dolog mellé, attól függően, hogy mit is akarsz forgatni. Ha kisfilm (ami az egyik legdrágább mulatság) pl. kell hozzá megfelelő mennyiségű és minőségű világítástechnika, mikrofonok és audio technika, derítők, kamera mozgató berendezések, megfelelő utómunka háttér és a segítő, lelkes emberekről nem is beszélve, ill. a legszükségesebb: a tudás és tapasztalat. (Ez hihetetlen sok pénzt és sok kapcsolatot is igényel, hiszen van amit csak kapcsolatok utján lehet elintézni.) Ha valamelyik is hiányzik már be is álltál a sorba, ahol a “magyarosan” rosszul sikerült filmek táborát gyarapítod és megutálod vagy beragadsz. Megmondom őszintén, hogy 2008-ban kezdtünk el foglalkozni filmezéssel és hihetetlen mennyiségű problémával találkoztam, mind technikai, mind humán téren. (20 éve vagyok vállalkozó és ez brutálabb idegileg néha mind az építőipar.) A technikait könnyen lelehet küzdeni a másikat néha igen nehéz. Gyakran meg is bukik a film már, akkor amikor még el sem kezdődött a forgatás. Ez már tapasztalat sajnos. Na mindegy egy kicsit elkalandoztam. A lényeg az, hogy ha a rövidtávú igényeidet nem tudod maradéktalanul kielégíteni egy kis hd kamcsival, akkor nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ezt egy drága kamera megváltoztatná. Szerintem, írd össze milyen igényeid lesznek a közeljövőben (légy kritikus önmagaddal) és ehhez képest válaszd ki a szükséges kellékeket. Ekkor pontosan tudni fogod milyen tudású eszközöket keresel és tudni fogod az induló költség kereted méretét is. Így nem lövöd túl magad. Én vállalkozói szemlélettel nézem a dolgokat és ez lehet, hogy furcsa neked, de bevált eddig. Nekem még mindig fel van írva (és elmentve honlapok, anyagok egy mappába), mit kell még megszereznem, megcsinálnom, kit keresek meg, stb. hogy eltudjunk kezdeni egy projektet. Remélem, érthető volt mire is célzom az írásommal.
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
10:12

2009. szeptember 16. szerda

Talán most már jobban értem mit is szeretnél( de nem biztos)! Ahogy az amatőr kamerák piacán, úgy a professzionális körben is igaz nagyjából a következő: a Panasonic NV-GS500-as HD megfelelője, a HDC-SD700. Arról van tehát szó, hogy a kreativitást elősegítő szolgáltatásokat egyszerűen átépítették az új kamerákba. A HD tulajdonképpen csak egy szabvány, tehát önmagában nem jelent könnyebb kezelhetőséget. Az is egészen biztos, hogy ma már bármelyik csúcs miniDv kamerának megvan a maga HD párja! Szerintem semmiképpen ne gondolkozz ma már miniDv-ben, egyszerüen azért, mert a hagyományos felbontású televíziózás napjai meg vannak számlálva. Ha miniDv-t vennél, akkor egészen biztosan úgy járnál amit elkerülni igyekszel: vagyis néhány év múlva újra jó nagy összeget kellene beruháznod az elkerülhetetlen váltásra!
más: annak is megvan a maga oka, hogy miért nem találsz az Interneten beszámolókat az ilyen kamerák használhatóságáról, kezelhetőségéről stb…
A profik általában nagyon jól tudják hogy mit vásárolnak, hiszen a korábban említett technikai paraméterek ezeket a dolgokat kiszámíthatóvá teszik! Egy profi ezért nem fog lelkendezve írni egy fórumba: “hogy Istenem milyen jó ez a gép” vagy “ez és ez nincs benne, és de nagyon megbántam” Teljesen világos a számukra már a vásárlásnál, hogy nagyjából mit is várhatnak majd a készüléktől. Ezért “szűkszavúbbak” a profik, és ezért nem találsz olyan élménybeszámolókat amilyeneket olvasni szeretnél.
Ahogy írtad: “a jövőben többet és komolyabban, szeretnék foglakozni az amatőr videózással” . Ha tényleg igényes AMATŐR videók készítése a célod, akkor személy szerint azt gondolom, nem kell tovább készüléket keresned. Az amatőr videózás ugyanis egy gyűjtő fogalom: amatőr eszközöket, és amatőr felhasználót sejttet, általában szűkös finanszírozással, ami eleve lehetetlenné teszi valami kiugróan profi munka elkészítését . Ehhez ugyanis még millió más dologra is szükség van: világító és hangosító berendezésekre, kameramozgató eszközökre, esetleg objektív parkra.( és még egy rakás dolgot nem említettem) Szóval érted a dilemmám! Sokat segítene ha konkrétan meg tudnád fogalmazni hogy milyen felvételi szituáció az, amit nem tudnál elvégezni egy high end amatőr kamerával, és amiért szükségét érzed egy behemót vállkamera megvásárlásának! Azt is biztosan észrevetted, hogy ez alapvetően egy amatőr fórum. Hellyel-közzel ugyan profik is látogatják, de többségében házi videósok a tagok. A házi videósok pedig a legritkább esetben rohangálnak vállkamerával!
DD Ám ha megírod konkrétan hogy tulajdonképpen mit is szeretnél, abban talán tudnánk segíteni, hogy az elképzeléseidhez nem lenne-e elég egy nagyon jó amatőr kamkorder! Járható út lehet még az is, ha személyes üzenetben kérsz segítséget valamelyik profitól ( pl. zoombee). Ám nagyon valószínű hogy ők is konkrét szituáció megfogalmazását várják majd tőled! Nagy általánosságban ugyanis nehéz lehet egy profi kameráról beszélni. Arra ott vannak azok a fránya árulkodó technikai paraméterek!
01:27

2011. október 2. vasárnap

Szia naneman!
Köszönöm a választ!
Eddig (pár éve már) Panasonic NV-GS500 al kamerázgattam, melynek a manuális állítási lehetősége elég korlátozott… sajnos. Ha ezzel el voltam eddig, akkor igen, valóban mondhatjuk, hogy a kezdő amatőrök lépcsőjét koptatom.
A felvett anyagokat, ugyan vágom, szerkesztem, elképzelésem szerint. Kezdetben, Ulead, majd, Adobe premier pro. (ami kicsit erősnek bizonyult) most a Vegas pro8-al.
Már egy ideje viszont sokat küzdök a kamerám automatikájával, mert technikailag nem tudom kihozni belőle az elképzeléseimet… nem állnak rendelkezésemre megfelelő manuális opciók. Nem azt a látványt és nem úgy kapom, amit és ahogy szeretném.
Hogy a fenti kérdéskavar, kitisztuljon… és amit eddig nem hoztam szóba, (talán ez okozhatta, látszólag az ellentmondásokat is). Most zárójelben megjegyezném, hogy (egy-két évvel ezelőtt) volt lehetőségem egy olyan kis forgató csapattal együtt lenni egy ipari reklámfilm forgatásán, majd az anyag vágásánál, ahol Panasonic AG-DVX100B kamerákkal dolgoztak… Ez a kamera szinte minden lehetséges manuális állítással és kapcsolati lehetőséggel rendelkezik. És mint a nevéből is kiderül, mini DV rendszer.
Nos, a HD kamerával kapcsolatos kérdések… dilemmák innen indultak. Vajon jobb lenne e egy professzionális mini dv, (ez a tipus még ma is kapható ) vagy az említett HD videó kamera, aminek képességeit csak az internetről ismerem? Árban nagyjából egy szinten mozognak…
Mivel vásárlás előtt tartok, és most még nem kell semmit megbánnom, (mert számomra, ilyen célra ez már nem kis összeg)… Ezért gondoltam, keresek tapasztalatokat, érveket, és kérek tanácsot…
Hogy miért szeretnék, a képességeimet meghaladó kamerát vásárolni? Mert a jövőben többet és komolyabban, szeretnék foglakozni az amatőr videózással, és mert nem szeretnék egy év múlva ugyan ezzel a kérdéssel előhozakodni, hogy „kinéztem magamnak egy kamerát”…
Ha a kamera többet tud mint gondolom, és “erős” nekem akkor örülök, lesz mit tanulnom…
00:57

2009. szeptember 16. szerda

Szia BM-DiVid!
Érzek egy parányi ellentmondást a soraid mögött, de arra kérlek javíts ki ha tévedek: belinkeltél egy kamerát, mint kiszemelt eszközt a későbbi ténykedésedhez! Ez azonban egy profi gép! Nekem pedig egyfolytában az az érzésem, hogy valójában kezdő videós vagy. Gyorsan hozzáteszem, ez nem egyfajta minősítés, csak ezt tükrözik a soraid! “Könnyebb a dolgom egy HD kamerával”???? Ez a kérdés így értelmezhetetlen! Vegyünk egy nagyon egyszerű példát: a Pana NV-GS 400-as, egy hagyományos felbontású kamkorder. Mégis, a filmezést megkönnyítő szolgáltatások egész arzenálját vonultatja fel. Ellenben egy HDC-SD40-es kamera, FullHD felbontásban rögzít, mégis spártai egyszerűségű gép. Aligha kétséges hogy a két masina közül melyik az, amelyik jobban segíti az operatőr kreativitásának kibontakozását. Önmagában tehát a HD felbontás ténye, egy jottányit sem fog téged előbbre vinni abban a kérdésben hogy jó, vagy gyengécske videót fogsz készíteni!
Azt mondod: “Sokkal nagyobb a felbontás élesebbek a képek… Valóban csak ennyi?” Ezt a kérdést sem értem őszintén szólva! Igen csak ennyi, ha nincs benned több! A világ legdrágább kamerája sem menti meg a tehetségtelen embert attól hogy túl tudjon lépni valaha is a “home videók” szintjén. De fordítva is igaz: egy miniDv kamerával is készíthetsz irigylésre méltó filmeket, ha megáldott az ég azzal ami valójában a leglényegesebb!
Aztán ezt is mondod: “Addig hallani a “csodát” a cikkekben, amíg a technikai paraméterek “röpködnek”, meg amíg valaki megveszi… aztán nagy csönd… megálmodtam, megvettem, megvan, és kész.”
Nem hiszem hogy kell ennél több! Az átlagos felhasználó örül, és joggal örül annak, hogy szebb a kép immár az LCD tévéjén, és nem is vár el ennél többet egy kamerától!
Azzal a készülékkel amit megneveztél, bőven több mindent megtehetsz, mint amiről a legtöbben valaha álmodhatunk! Ám hidd el nekem: végső soron ez sokkal kevésbé múlik az eszközön mint magán az alkotón! Az jutott még eszembe, hogy hiába raknának a fenekem alá egy Dodge Vipert, a legközönségesebb vasárnapi kocaautós is “simán rám verne százon”, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem tudok vezetni! Pontosan így van ez a videózásnál is! Mit sem ér a milliós kamera a megfelelő alapok elsajátításának hiányában, mert a leg alapabb alap cuccal is lefőz az, aki ért hozzá! Egy szó mint száz: a soraid alapján én erősnek gondolnám azt a kamerát amit kinéztél, ám ha félreértettem az írásod, akkor az elnézésed kérem! Semmi esetre sem bántó szándék vezérelt, csak a kérdéseid jellege, egy kezdő amatőrt sejttet! Ha pedig ez így van, akkor ez a készülék szörnyű csalódás lesz a számodra, mert attól még senki nem tud lőni, hogy van egy távcsöves puskája!
00:11

2011. október 2. vasárnap

qwertzuio Mondta
Szia! Amire kell neked arra alkalmas. Ennyi pénzért már elég jó lehet, ahogy utána olvastam.
Szia!
Idáig miniDV- vel volt dolgom. Most szeretnék váltani HD- ra… mert valami “nagy dolgot” várok ettől a lépéstől, meg… az is lehet, hogy itt az ideje… legalábbis ezt hallani, és persze a kíváncsiság, hogy vajon mit nyújt majd…
Kicsit olvasgatva a neten, elég érdekes vélemények is elhangzanak összességében, pro és kontra…. egyaránt.
Ilyeneket viszont ritkán hallani, hogy “sokkal könnyebb dolgom van, mióta HD kamerával dolgozom” vagy… “sokba került ez a minőségi lépés de megérte” vagy… beleszerettem a HD-be… mert egyszerű és pótolhatatlan…meg hasonlók…
Addig hallani a “csodát” a cikkekben, amíg a technikai paraméterek “röpködnek”, meg amíg valaki megveszi… aztán nagy csönd… megálmodtam, megvettem, megvan, és kész. Sokkal nagyobb a felbontás élesebbek a képek…
Valóban csak ennyi?
Hááát, ezt a kérdést… mondandót, lehet hogy kicsit megkevertem, de titokban abban bíztam, hogy valaki, akinek már volt dolga ilyen, vagy hasonló kamerával, él vele és dolgozik… alkot, egy picit “cseveg” róla, és a technikai részen kívül, a tapasztalataival, az ötletek terét is megnyitja. Kicsit rávilágít, mennyivel több lehetőség rejlik ebben a technikában, mint a DV ben….
Jó dolog ha az ember pozitív élményeket is hall ezen a területen, nem csak a “HD nehézségeit”
Szóval, csak fel szerettem volna magam tölteni optimizmussal egy HD kamera vásárlása előtt…
Az előző kérdésre, a fenti válaszodat köszönöm! Amit a neten találtam, aszerint valóban biztató a kamera…
A képességeihez, meg majd felnövök.
Ja… majd el felejtettem… ha ezek után, bárkinek, bármilyen pozitív, vagy negatív tapasztalata van, azt szívesen olvasnám…
Üdv.
17:48

2009. szeptember 14. hétfő

16:26

2011. október 2. vasárnap

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Panasonic AG-HMC80 videókamerát, kisfilm, rendezvény, és természetfilm céljára.
Kíváncsi lennék a véleményetekre… Megfelelő lenne a fenti célokra? Van valakinek tapasztalata… dolgozott már valaki ilyen kamerával? Vajon megéri az árát?
Válaszotokat előre is köszönöm…
Üdv: BM.
Most Users Ever Online: 61
Currently Online:
2 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
naneman: 444
qwertzuio: 338
bekesy: 145
lacza: 125
zoombeee: 105
Dr.OG: 67
Member Stats:
Guest Posters: 0
Members: 931
Moderators: 0
Admins: 1
Forum Stats:
Groups: 7
Forums: 26
Topics: 228
Posts: 2012
Newest Members:
Teszt Elek, tesztsereg, FesiusSmoorse, ktjybzSmoorse, dfcbkmbxSmoorse, rjhybkrfSmoorseAdministrators: Sereg Krisztián: 187