

12:41

2011. január 1. szombat

Ez jó ötlet köszi. Már csak az a gond, hogy nekem elég gyenge gépem van, valószínű nem fut rajta majd olyan program, amivel dvd-be tudom konvergálni, ezért szerettem volna az asztali merevlemezes dvd írómmal ezt megoldani. Azon próbáltam állítani a képarányt, de nem tudom. Majd még agyalok, hogy hogyan kellene úgy dvd-re felvenni, hogy az majd utólag 4:3-as és 16:9-es tv-n is vissza lehessen nézni. Legrosszabb esetben majd valakinek a gépén megoldom. Nem tudom, hogy ti milyen szoftvert ajánlotok, ami dvd-re átalakítaná, egyszerű kezelni, és az sem árt, ha magyar nyelvű.
11:53

2010. augusztus 16. hétfő

“1: Nekem hagyományos Tv-m van. Ha erre küldöm át a jelet a tartozék AV kábellel, akkor a kép alapból torz, ugyanis a képet megnyújtja a tv képernyő teljes magasságára. Ha a kamerán beállítom, hogy a tv-m nem 16:9, hanem 4:3, akkor már a kép nem lesz torz, de kisebb lesz, mint ami beleférne. Azaz nem csak alul felül van egy-egy egyforma széles fekete sáv (mert ugye szálesvásznú), hanem kétoldalt is van egy-egy ennél természetesen keskenyebb függőleges fekete sáv is, vagyis a nagy 4:3-ba egy kisebb16:9-et rak bele, mint ami beleférne. Ezt a leírásában képpel mutatja is, csak nem tudom, hogy miért így van. Tehát a 80 cm-es tv-men akkora képet látok, mint egy 45 cm-es lcd-tvn. Gáz!”
Ezzel a problémával én is szembesültem anyám 70 centis Panasonic CRT-jén!
Nálam az hozott elfogadható megoldást, hogy a kamerán '16:9'-es TV-t állítottam be, a TV-n viszont a képarányt manuálisan átraktam 'Auto'-ról '16:9'-re. Így nem torzít, és szélességében kitölti a képernyőt a video. Ha van lehetőség rá, érdemes tehát TV-n korrigálni a képarányt.
"A medvét is meg lehet tanítani biciklizni, de nem arra való. Mi értelme? Ha sikerül is, csak nevetnek rajta!"'
10:09

2011. január 1. szombat

Sziasztok!
Tegnap megvettem az SD60-ast. Első benyomásom, nagyon jó (Nulladik benyomásom, hogy nagyon kicsi). Sajna még csak tegnap este próbálgattam otthon, de ez is jó tapasztalatszerzés volt. Az LCD kijelző tényleg nagyon csalós. Sokkal tisztább és jobb a kép, mint tv-n visszanézve. Egy 8W-os energiatakarékos éjjeli lámpa mellett videóztam. Ehhez képest (és az NV-GS75-höz képest) jó felvételt készít. Természetesen a fény hiányát a kép zajosságával küszöböli ki, de esemény megörökítésére tökéletes. Ellenfény kompenzáció bekapcsolásával ezt a fényerőt szinte nappali fényerőnek megfelelőre növelhettem, de itt már feltűnően zajos lett a kép.
Egyelőre két nemtetsző dolog van.
1: Nekem hagyományos Tv-m van. Ha erre küldöm át a jelet a tartozék AV kábellel, akkor a kép alapból torz, ugyanis a képet megnyújtja a tv képernyő teljes magasságára. Ha a kamerán beállítom, hogy a tv-m nem 16:9, hanem 4:3, akkor már a kép nem lesz torz, de kisebb lesz, mint ami beleférne. Azaz nem csak alul felül van egy-egy egyforma széles fekete sáv (mert ugye szálesvásznú), hanem kétoldalt is van egy-egy ennél természetesen keskenyebb függőleges fekete sáv is, vagyis a nagy 4:3-ba egy kisebb16:9-et rak bele, mint ami beleférne. Ezt a leírásában képpel mutatja is, csak nem tudom, hogy miért így van. Tehát a 80 cm-es tv-men akkora képet látok, mint egy 45 cm-es lcd-tvn. Gáz!
2. Ez egyedi probléma. Van a régi kamerámhoz egy nagylátószögű Snap On felfogatású előtét lencsém, ami ehhez ugyan nem annyira fontos, de néha azért jól jönne. Na az SD60-ra ezt nem tudom ráfogatni. Majd még megpróbálom a lencse felfogatását valahogy megbuherálni.
Egyelőre ennyi. Remélem ma világosba haza tudok menni, és kint is ki tudom próbálni a kamerát.
18:45

2011. január 1. szombat

18:44

2011. január 1. szombat

Kedves anica9,
bár nem én vagyok a leghozzáértőbb, azért hátha érdekel a véleményem. Én is most akarok egy full Hd-s kamerát venni. Nekem is egy Panám volt, és mivel nagyon meg voltam vele elégedve + a mai napig nem igazán hallok róluk rosszat, nem akartam márkát váltani. Én az SD60-ast választottam. Mint fentebb olvashattad egy kicsit vacilláltam az SD600-on, de nem szeretnék most ennyit áldozni rá, bár szerintem megéri az árkülönbség. Nekem az SD700 túl profi, mármint én a plusz tuljdonságait a 600-hoz képest nem használnám, azért nekem felesleges lenne még 40 ezret rááldozni. Szerintem az SD 600 a 3 db érzékelőjével + a Leica optikájával jelentősen szebb képet vesz, de mivel csak hagyományos tv-m van, és pár évig nem is veszek nagyképernyőst, ezért addig várok egy profibb gép vásárlásával. Ez egy újabb lépcsőfoknak tuti jó lesz. A helyedben már lehet, hogy azt választanám, ezt neked kell eldöntened. Szerintem az SD60-as is jelentősen szebb képet fog produkálni minden helyzetben a jelenlegi gépednél. A képérzékelője is nagyobb. Az NV-GS 21 1db CCD-je nem lehet nagyobb 1/6″-nál, az SD60-é pedi 1/4″-os, tehát 50%-kal nagyobb, vagyis sötétben kevésbé lesz zajos a kép. Mindkét gép 1 db szenzorral rendelkezik, tehát a színek dinamikája sem lehet rosszabb. Egyébként mind az SD60, SD600, SD700-nál az SD azt jelzi, hogy semennyi belső memóriája nincs, csak a memória kártyára rögzít, míg a másik 2 (hm+tm) a merervlemezes+belső memóriás, de mindkettő még kártyával is bővíthető. Szerintem az SD a nyerő, mert a belső memóriás (16G jóval drágább mint egy ekkora kártya, a merevlemezesnek meg több hátránya is lehet: ventilátorzaj, ami belehallatszódik a felvételbe, több fogyasztás, mechanikus sérülési lehetőség pl. leejtéskor.
22:13

2011. január 2. vasárnap

Kedves Fórumozók,
Ez az első ilyen oldal, ahol olvasgatok a kameraválasztással kapcsolatban és valóban nagyon sok hasznos info-t tudtam már eddig is összeszedni. Én teljesen amatőr, családi videós vagyok és eddig egy NV-GS21-es kamerával örökítettem meg az eseményeket. Most kameravásárlás előtt állok és úgy érzem, minél többet olvasok, annál nehezebb döntés előtt állok, ezért szeretném kérni a segítségeteket. Pár éve vettünk egy Full HD-s LCD tv-t, és mivel a korábban készített felvételek elég szemcsések (Dvd-re írtam ki őket) ezért merült fel bennük, hogy egy Full HD-s kamerával talán szebb képet kaphatnánk a tv-n. A mostani kamerámmal külső felvételeknél soha nem volt bajom de a beltéri, energiatakarékos izzók mellett bizony elég zajos képet produkált. Próbáltam utána olvasni, hogy melyek azok a paraméterek, amik számítanak egy beltéri felvétel során de megmondom őszíntén, még mindig nem vagyok benne biztos, hogy a lux mértékegységet hogyan értelmezzem. Vagyis ha egy kameránál azt jelölik,hogy min. fényerő 0,4 lux, akkor az vajon elegendő lesz-e nekem? Hiszen azt sem tudom,hogy a hat darab 60 wattot adó energiatakarékos izzóm mennyi luxot ad. Végigolvastam az Panasonic SD60-as tesztfórumot de még most sem vagyok benne biztos, hogy ez majd visszaadja-e azt a minőségű felvételt, amire számítok. Valahogy úgy jött le nekem az összehasonlítás a minidv kamerák és a full hd-sek között, mint amikor azt mondják, hogy a full hd-s lcd tv-k sosem fognak tudni olyan szép képet adni mint a régi technológiájú tv-készülékek. Jól gondolom? Tehát ne számítsak egy családi videózásra szánt kamerától (pl. sd60-as) többet gyenge megvilágításnál mint a régi kamerámtól, csak a felbontása lesz szebb? Ha gyakran készítek beltéri felvételt, akkor érdemesebb megvenni egy komolyabb kamerát mint pl. az Panasonic 700-as terméke – bár itt nem tudtam eligazodni, hogy melyikre gondoltok, sd, hm vagy tm 700? Vagy az egy otthoni videózáshoz túl komoly, úgysem használnám ki? Nézegettem ebben a 105 e ft-os kategóriában Sony és Canon termékeket is (a Canon Legria HF R16 pl. jóval olcsóbb) de mostmár talán túl sok info-t próbálok befogni és kicsúszik a lényeg a kezem közül. Tudnátok esetleg tanácsot adni, ha van rá időtök és energiátok? Előre is nagyon köszönöm.
17:45

2011. január 1. szombat

16:11

2009. szeptember 16. szerda

Az erős mozgatást kerüld majd, egy bizonyos határon túl figyelmeztet is erre a gép. Egyébként kb. úgy fog viselkedni mint az NV-GS75! A mostoha fényviszonyokat a belépő szintű kamkorderektől elvárható módon kezeli. Úgy emlékszem a mostani kamerádban 1/6″-es szenzorok vannak, ebben a modellben pedig nagyobb, 1/4″-es! Tehát az sem kizárt, hogy valamivel jobban tolerálja majd a sötétebb környezetet!A 3 szenzor ugyanis önmagában ezt a képességet nem javítja.
Még egy jó tanács: az NV-GS modelljei sokkal realisztikusabb képet jelenítenek meg az LCD paneljükön! Mivel nem “első kamerás” felhasználó vagy, így megszokhattad azt a minőséget, amit az NV-GS nyújtott ebben a tekintetben! A HDC-SD60-as, alaposan csal ehhez képest! Ezért érdemes próbafelvételt készíteni, és a panel fényerejét hozzáigazítani egy a monitoron visszanézett teszt videódhoz! Így nem érhet meglepetés! Bízom benne hogy elégedett leszel az új készülékeddel! Szép fényeket kívánok neked!
15:26

2011. január 1. szombat

Sikerült az addatról letöltenem. Tényleg nagyon szép felvételek ilyen körülmények melett. Azaz a fényviszonyok átlagosnak mondhatóak, szerintem ebben egyáltalán nem gyenge a kamera, viszont az összes felvétel állványos és tájképet mutat, sajna ezekből nem derül ki, hogy kézből készítve mozgásban lévő valami milyen lehet. Ennek elenére teljesen meggyőzött, mert nagyon profi videó. Grat.
Egyébként emellett a gép mellett döntök.
12:00

2009. szeptember 16. szerda

Van egy barátom, aki ezt az egyébként kiváló képességű SD700-ast vásárolta, kb. akkor amikor piacra dobták! Nos azóta egyetlen alkalommal használta, és a felvétel még mindig a kártyán lapul! Én ezt nevezem fél megoldásnak, vagy kidobott pénznek. A két szóban forgó kamera, két különböző felhasználói réteget céloz meg! Természetesen léteznek olyan félprofi kamkorderek is, amikhez képest az SD700 is csak szánalmas “félmegoldás”! Fontos tehát, hogy mindig az igényeinknek, képességeinknek megfelelően válasszunk, hiszen hiába áll a garázsban a legmodernebb Lamborghini, ha nem használjuk ki a képességeit, akkor az csupán státusz szimbólum! Ha a pénz fontos tényező nálad drnet, akkor azért mindenképpen fontold meg hogy mi mennyit ér! Tudniillik ez viszonyítás kérdése. Ha elsősorban teljesen átlagos házivideókat szeretnél készíteni, amelyeket néha megosztunk a barátainkkal, akkor az SD60 is bőven elegendő lehet, és távolról sem félmegoldás! Ha viszont a későbbiekre nézve esetleg komolyabb terveid is vannak, akkor az SD700 is csak komoly beruházások mellett lesz hadra fogható. Nemrégiben egy intézményben projektoron vetítették a Délvidék fejedelmét, amit anno egy NV-GS500-as modellel rögzítettem! Ez a gép, a miniDV korlátai miatt, manapság már jószerivel az SD60-al sem versenyeztethető! Mégsem akadt egyetlen néző sem, aki a minőséget kifogásolta volna! Ezért célszerű előbb az olcsóbb modellt vizsgálni, hiszen elképzelhető hogy bőséggel kiszolgál majd! Ha “nem vág földhöz” a több mint 100E Ft különbség, akkor viszont nem kérdés hogy melyiket válaszd!
Maksi! Az első linket letöltöttem, nagyon-nagyon szép!
11:05

2010. december 27. hétfő

naneman Mondta
Pontosan erről van szó!
Köszi! Ismét egy érv amelett, ami megerősít abban, hogy jól döntöttem, hogy a 700-ast választottam. Bár eredetileg nem szerettem volna ennyi pénzt költeni rá, de nem szeretem a félmegoldásokat. És noha nagyon szép képet készít az SD60-as is, de leginkább csak sok fénynél.
Amik miatt végül az SD 700 mellett döntöttem:
– 3CMOS
– manuális zoom gyűrű
– komolyabb anyagokból készült, nincs az a műanyaghatás, mint a 60-asnál.
– kereső, mikrofon- fülhallgató-csatlakozó, vakupapucs
– sokkal kevésbé zajos felvétel kevés fény esetén
– Leica lencse
– külső töltőadapter és távirányító
10:57

2011. január 1. szombat

naneman Mondta
No ez a “híres” interlace probléma!
Hogy ez milyen mértékű, az több dolog függvénye:
-milyen képességű az adott megjelenítő
-PC-n történő megjelenítés esetében, milyen lejátszó programot használunk ( a vlc media player pl. 8-9 féle módon képes enhíteni a problémát, a váltottsorosság megszüntetése menüpont alatt)
-a nyers videó feldolgozásánál, konvertálásnál, milyen deinterlace eljárást használunk
-a videószerkesztő program jó megválasztása ( a Sony Vegas pl. nem túl erős-e tekintetben, a deinterlace funkciót vagy bekapcsoljuk, vagy nem, a mértékét azonban nem tudjuk befolyásolni. Megjegyezném hogy erre azért nem mernék mérget venni, de pl. az Adobe Premiere e tekintetben felül múlja a Vegas-t)
-mennyi mozgást tartalmaz a videó: a váltottsoros videó nem nagyon tolerálja a kamera gyors mozgatását, vagy pl. a ferdén futó éleket ( háztető ) Ugyanígy nem szereti a filmben látható fodrozódó víztükör megjelenítését sem!
A tüneteket jelentősen csökkenthetjük, megszüntetni azonban természetesen nem lehet! Egészen a közelmúltig minden amatőr kamkorder váltottsoros volt, a problémával tehát minden kamera tulajdonosnak találkoznia kellett! Ez a jelenség azonban nem mindenki számára zavaró, sokan egyáltalán nem is veszik észre, ha nem hívják fel külön a figyelmet rá! A televíziózásban használt videókamerák jelentős része a mai napig váltottsoros, míg az egészen más elven működő filmes kamerák, mindig progresszív természetűek! Tény, hogy a progresszív letapogatás igényesebb, életképesebb, jövőbe mutatóbb eljárás.
drnet:a Megaupload nálam is működik, méghozzá komoly sebességgel, de sokan panaszkodnak rá!
Feltettem az Addat.hu-ra egy wmv verziót, esetleg megpróbálkozhatsz ezzel is. Maksi nagyon jól észrevette az egyik problémát amivel számolni kell olykor, figyeld tehát te is a víztükrös jelenetet, hogy mennyire zavaró a jelenség számodra! A múltkoriban megnéztem a filmet egy Sony Bravia LCD televízión, és az interlace probléma szinte észrevehetetlen volt! A Flatron w2242-es monitoron ugyanakkor eléggé határozottan látszik. A probléma mértékét tehát nagyban befolyásolja az adott megjelenítő!
Ez a verzió, méretét tekintve töredéke annak amit nem sikerült letöltened, de személy szerint én még szépnek találom:
Köszi. Innen most tölti. 25 M-s a netem, de kb. 1 óra alatt fog lejönni.
10:47

2011. január 1. szombat

Maksi Mondta
Ingyenesen egyszerre csak egy szálon tölthetsz le. Elképzelhető, hogy utána bizonyos ideig várni kellett, nekem nem kellett mondjuk, amikor letöltöttem a szóban forgó linkekről a videót. Megoldás lehet – ha routered va – azt Disconnect-re buzdítani, mert akkkor más IP címet oszt ki a gépnek, és ezzel be lehet csapni a Megauploadot, a Rapidshare-t, és a többi olyan filemegosztó oldalt, ami IP cím figyelésre van kárhoztatva.
naneman: az Októberi csoda című remek alkotásotokban nyers változatában a film legelején, mikor a patak vizét veszi a kamera, 00:00.34 – 00:00.44-ig tartó szakaszon mi a csíkozódás oka a víz felszínén?
Nincs ruterem. Csak egy hálókábel jön be a lakásba, ami simán csak be van dugva a gépbe. Hiába kapcsolom szét a netet, majd újra össze, nem tudom letölteni.
10:40

2009. szeptember 16. szerda

10:31

2010. december 27. hétfő

10:22

2009. szeptember 16. szerda

No ez a “híres” interlace probléma! Hogy ez milyen mértékű, az több dolog függvénye:
-milyen képességű az adott megjelenítő
-PC-n történő megjelenítés esetében, milyen lejátszó programot használunk ( a vlc media player pl. 8-9 féle módon képes enhíteni a problémát, a váltottsorosság megszüntetése menüpont alatt)
-a nyers videó feldolgozásánál, konvertálásnál, milyen deinterlace eljárást használunk
-a videószerkesztő program jó megválasztása ( a Sony Vegas pl. nem túl erős-e tekintetben, a deinterlace funkciót vagy bekapcsoljuk, vagy nem, a mértékét azonban nem tudjuk befolyásolni. Megjegyezném hogy erre azért nem mernék mérget venni, de pl. az Adobe Premiere e tekintetben felül múlja a Vegas-t)
-mennyi mozgást tartalmaz a videó: a váltottsoros videó nem nagyon tolerálja a kamera gyors mozgatását, vagy pl. a ferdén futó éleket ( háztető ) Ugyanígy nem szereti a filmben látható fodrozódó víztükör megjelenítését sem!
A tüneteket jelentősen csökkenthetjük, megszüntetni azonban természetesen nem lehet! Egészen a közelmúltig minden amatőr kamkorder váltottsoros volt, a problémával tehát minden kamera tulajdonosnak találkoznia kellett! Ez a jelenség azonban nem mindenki számára zavaró, sokan egyáltalán nem is veszik észre, ha nem hívják fel külön a figyelmet rá! A televíziózásban használt videókamerák jelentős része a mai napig váltottsoros, míg az egészen más elven működő filmes kamerák, mindig progresszív természetűek! Tény, hogy a progresszív letapogatás igényesebb, életképesebb, jövőbe mutatóbb eljárás.
drnet:a Megaupload nálam is működik, méghozzá komoly sebességgel, de sokan panaszkodnak rá!
Feltettem az Addat.hu-ra egy wmv verziót, esetleg megpróbálkozhatsz ezzel is. Maksi nagyon jól észrevette az egyik problémát amivel számolni kell olykor, figyeld tehát te is a víztükrös jelenetet, hogy mennyire zavaró a jelenség számodra! A múltkoriban megnéztem a filmet egy Sony Bravia LCD televízión, és az interlace probléma szinte észrevehetetlen volt! A Flatron w2242-es monitoron ugyanakkor eléggé határozottan látszik. A probléma mértékét tehát nagyban befolyásolja az adott megjelenítő!
Ez a verzió, méretét tekintve töredéke annak amit nem sikerült letöltened, de személy szerint én még szépnek találom:
09:20

2010. december 27. hétfő

Ingyenesen egyszerre csak egy szálon tölthetsz le. Elképzelhető, hogy utána bizonyos ideig várni kellett, nekem nem kellett mondjuk, amikor letöltöttem a szóban forgó linkekről a videót. Megoldás lehet – ha routered va – azt Disconnect-re buzdítani, mert akkkor más IP címet oszt ki a gépnek, és ezzel be lehet csapni a Megauploadot, a Rapidshare-t, és a többi olyan filemegosztó oldalt, ami IP cím figyelésre van kárhoztatva.
naneman: az Októberi csoda című remek alkotásotokban nyers változatában a film legelején, mikor a patak vizét veszi a kamera, 00:00.34 – 00:00.44-ig tartó szakaszon mi a csíkozódás oka a víz felszínén?
07:53

2011. január 1. szombat

naneman Mondta
Valamiért nem lehet a linkeket beilleszteni!
Megtalálod őket ugyanebben a témában, a november 20.-i hozzászólásom alatt!
Nagyon köszi a válaszokat. A letöltéssel gondom van. Tegnap este elkezdtem letölteni, de nagyon lassan jön az ingyenessége miatt. Leállítottam. Ma meg nem engedi egyiket sem, mert azt írja, hogy max 1 letöltés az ingyenes.
22:43

2009. szeptember 16. szerda

22:36

2009. szeptember 16. szerda

Érdekes készülék a Panasonic HDC-SD600! Nem másról van szó ugyanis, mint
a csúcsmodellt jelentő HDC-SD700-as “spórolósabb” változatáról! A
HDC-SD 60-hoz képest esetleg megéri az árát, a HDC-SD700-hoz viszonyítva
már nem! Hiányzik ugyanis a manuális fókuszgyűrű, és a kereső, nincs
vakupapucs, fejhallgató és mikrofon csatlakozás! Márpedig éppen ezek a
szolgáltatások emelik az SD700-ast a félprofi kategória közelébe! Az
SD60-hoz képest természetesen részletgazdagabb videót
produkálhat ez a készülék és a progresszív rögzítés is komoly előnyt jelenthet! Műszaki kereskedőként a következő dolgok
megfontolását javasolnám: ha “pusztán” családi események, nyaralások
megörökítésére keresel készüléket, ami egyébként az év nagy részében a
polcon pihenne, akkor az SD600 nem jó választás! Az SD60-as modell
effektív képpontszáma is legfedi a Full HD minőséget, így káprázatos
minőséget nyújt akár a legnagyobb televízión is. Ha azonban komolyabb
filmes terveid vannak, akkor azt kell mondjam, az SD 600-ból éppen azok a
szolgáltatások hiányoznak, amelyek megkönnyítenék a kreatív videózást.
Kizárólag akkor éri meg az árát, ha átlagon felül igényes vagy a
képminőség tekintetében, ugyanakkor beéred egy a szolgáltatásaiban alaposan megcsonkított készülékkel!
Jelentősen
megkönnyítheti a döntésed, ha letöltöd az alábbi fájlokat ( az SD 60-al
készült FullHD videó). Ez több szempontból is előnyös lenne: egyrészt
képet kapnál arról, hogy nagyjából milyen minőséget várhatsz el ettől a
készüléktől. Amennyiben a látottakkal elégedett lennél, a továbbiakban
felesleges lenne az SD 600-as modellel foglalkozni! Másrészt ha
átkonvertálnád a videót SD-be, kiderülne az is hogy ebben a formátumban
meglelel-e a készülék az igényeidnek! A letöltés mellett szól az is, hogy a videómegosztókon található tesztfilmek messze nem a kamerák valós képességeit mutatják, elsősorban a brutális tömörítés miatt!
A linkek a következő hozzászólásban!
Ha netán nem ismernéd a Megauploadot, néhány hozzászólással korábban leírtam a letöltés folyamatát!
Válaszok az egyéb kérdéseidre:
-a
3 érzékelős gépekkel készült videók is pontosan ugyanannyi képpontot
tartalmaznak, mint a szimpla szenzoros társaiké! Vagyis HD felbontás
esetében 1920×1080 pixelt maximálisan! Azt már jól tudod, hogy a
több képpont, részletgazdagabb, színtelítettebb képet eredményezhet,
azonban ez is csak megfelelő méretű szenzor, és jó minőségű objektív
kíséretében érvényes! Egy amatőr kamkorder esetében az 1/4″-es érzékelő
már jó méretűnek mondható!
-az 1080i és 1080p rögzítés között jelentős különbség van, különösen progresszív megjelenítők
( LCD) használata esetében! Mivel azonban a jelenlegi kamerád
váltottsoros, ezért meg tudod ítélni, hogy ennek a rögzítési módnak a
hátrányai mennyire zavaróak a számodra ( pl. fésűsödés)! Amennyiben
eddig ez nem volt probléma , úgy az SD60-nál sem fog gondot jelenteni(
mindössze a félkép sorrendet kell jól megadnod a videód feldolgozásánál).
-az F1.5-ös fényerő egy
átlagon felüli érték, de természetesen sötétben azért az ilyen jó
appertúrájú készülékek sem látnak, mindössze “később veszítik el a
fonalat”.
-igen, van lámpa az SD600-ban, de van az SD60-ban is!
-Az SD600-hoz van tartozék töltő, az akkut tehát nem a kamerán kell tölteni!
-az optikai zoom tartománya véleményem szerint ne legyen szempont a vásárlásnál! A 10-12szeres zoom az esetek többségében bőséggel megfelelő!
Végezetül: mindenképpen az ajánlanám tehát, hogy töltsd le az olcsóbbik kamera általam belinkelt videóját, és SD600-as készüléket csak abban az esetben vásárolj, ha a látottakkal nem vagy elégedett, vagy nem akarsz többet költeni a szolgáltatásaiban jóval minőségibb SD700-ra!
18:13

2011. január 1. szombat

naneman Mondta
Szia drnet!
A Panasonic HDC-SD 60 egy FullHD videókamera, így természetesen a szabványnak megfelelően klasszisokkal jobb képet biztosít, mint a standard (SD) felbontású kamerák! Ez azonban csak HD-ban igaz! Abban az esetben ha nem élsz a nagy felbontás adta előnyökkel ( a brilliáns képminőséget értem ez alatt), és a HD minőséget “lebutítod” standard felbontásra, akkor azért kiderül hogy ez egy belépő szintű kamkorder! Az AVCHD-ból készített standard mpeg2 anyag kevesebb blokkzajt fog tartalmazni, mint a miniDV-ből konvertált videó! Ugyanakkor problémát jelenthet a kódolásnál hogy a miniDV esetében az első félkép lower, azaz páratlan, míg az SD60-nál ez upper, azaz páros félkép! Ki kell tehát kísérletezni a helyes megoldást, nekem úgy tűnik ( nem biztos hogy igazam van) hogy nincs erre bombabiztos recept! Nálam általában a progresszív beállítás hoz elfogadható eredményt.Egy kicsit konkrétabban: ha az SD60-as videójából szabványos DVD-t készítesz,egy kis ügyeskedéssel a kódolás minősége jobb lehet mint a miniDV-ből készített mpeg, színtelítettségben, dinamikában azonban biztosan el fog maradni az NV-GS75-től! Gyenge fényviszonyok mellett az NV-GS75 egy rosszul teljesítő kamerának számít, és körülbelül ugyanezt várhatod el az SD60-tól is! Vagyis sötétebb környezetben ugyanazokkal a problémákkal fogsz találkozni mint a miniDV kamerád esetében.Summázva tehát: az NV-GS75-höz képest, a kódolás minőségét tekintve jobb, színeiben, dinamikájában pedig valamivel gyengébb standard videót fogsz kapni!
Köszönöm a gyors válaszod. Azt hiszem, értem is.
Fentebb említetted az SD600-as típust. Ez a már gondolom nem maradna el sem színeiben, sem dinamikájában a mostani gépemtől. Csak a kb. 80 eFt árkülönbség az elgondolkodtató. Nem tudom a felvételeken valyon mennyire láthetóak a két gép különbségei?
1080i helyett 1080p (tudom mit jelent a kettő közötti különbség, csak nem tudom menyire látványos + emiatt 2-szer akkora helyet foglal el a memóriából egy ugyanolyan hosszú felvétel?)
1 helyett 3 CMOS (nem tudom ezzel tényleg 3x nagyobb lesz-e a video pixelszáma, bár úgy tudom a színek és a dinamikai különbség emiatt van)
Pana objektív helyett Leica
F 1.8/3.3 helyett 1.5/2.8 (emiatt lehet-e a gyenge fényviszonyok melletti felvétel jelentősen jobb?)
optikai zoom 25x helyett 12x (jelenlegi is csak kb. 10x-es, és bőven elég).
Nem tudom a 600-asban van-e ledlámpa
távirányítója van (de ezt most sem sokat használom)
az akksiját lehet-e gyári tartozékkal tölteni, vagy csak ezt is a kameráról?
Szerinted jelentős a két gép közötti különbség? Az SD60 jelenleg kb. 97 eFT az SD 600 pedig 175 körül van. Tudom ezt majd természetesen nekem kell eldöntenem, de nagyon érdekel más véleménye is.
Köszi a válaszokat.
15:45

2009. szeptember 16. szerda

Szia drnet!
A Panasonic HDC-SD 60 egy FullHD videókamera, így természetesen a szabványnak megfelelően klasszisokkal jobb képet biztosít, mint a standard (SD) felbontású kamerák! Ez azonban csak HD-ban igaz! Abban az esetben ha nem élsz a nagy felbontás adta előnyökkel ( a brilliáns képminőséget értem ez alatt), és a HD minőséget “lebutítod” standard felbontásra, akkor azért kiderül hogy ez egy belépő szintű kamkorder! Az AVCHD-ból készített standard mpeg2 anyag kevesebb blokkzajt fog tartalmazni, mint a miniDV-ből konvertált videó! Ugyanakkor problémát jelenthet a kódolásnál hogy a miniDV esetében az első félkép lower, azaz páratlan, míg az SD60-nál ez upper, azaz páros félkép! Ki kell tehát kísérletezni a helyes megoldást, nekem úgy tűnik ( nem biztos hogy igazam van) hogy nincs erre bombabiztos recept! Nálam általában a progresszív beállítás hoz elfogadható eredményt.Egy kicsit konkrétabban: ha az SD60-as videójából szabványos DVD-t készítesz,egy kis ügyeskedéssel a kódolás minősége jobb lehet mint a miniDV-ből készített mpeg, színtelítettségben, dinamikában azonban biztosan el fog maradni az NV-GS75-től! Gyenge fényviszonyok mellett az NV-GS75 egy rosszul teljesítő kamerának számít, és körülbelül ugyanezt várhatod el az SD60-tól is! Vagyis sötétebb környezetben ugyanazokkal a problémákkal fogsz találkozni mint a miniDV kamerád esetében.Summázva tehát: az NV-GS75-höz képest, a kódolás minőségét tekintve jobb, színeiben, dinamikájában pedig valamivel gyengébb standard videót fogsz kapni!
07:59

2011. január 1. szombat

drnet Mondta
naneman Mondta
Na akkor azt hiszem ezt a készüléket sikerült alaposan kiveséznünk!
Nagyon jó kis leírást készítettél! A magam részéről még annyit tennék talán hozzá, hogy SD-be vissza alakítva, a készülék egy belépő szintü miniDV által produkált képet biztosít! Én már 4 kamerát “fogyasztottam” el, a standard felbontású felvétel, a lehető legjobb beállítások mellett, az egykori JVC GR-D 230-as kamerám képi világát idézi. Amennyiben tehát korábban egy komolyabb, pl. 3 szenzoros f:1.6-os fényerejű gépünk volt, úgy a visszakonvertált DVD-re írt felvétel csalódást jelenthet. Kezdő videósoknak ezért nem győzöm hangsúlyozni: a háztartások egy jelentős részében, még mindig a katódsugárcsöves televízió dominál. Ezzel a kis jószággal SD-ben biztosan nem “verhető meg” pl. a Pana NV-GS sorozatának egyetlen tagja sem! Akinek tehát fontos hogy a készülék a “régi” szabvány szerint is csúcs minőségű képet adjon, az válasszon kamerát inkább a Pana HDC-SD600-asától felfelé
Sziasztok!
Nagyon tetszik a fórum. Sok hasznos infót szemezgetek ki belőle. Már egy ideje le szeretném cserélni a régi mini DV-s kamerámat. Kinéztem magamnak az SD60-ast, és itt sok jó dolgot olvasok róla, de most egy kicsit elbizonytalanodtam. Nekem egy Panasonic NV-GS75-ös 3 CCD-s van. Csak annyi gondom van vele, hogy rossz fényviszonyok mellett nehezen fókuszál. Szerintem régen nem volt ilyen, hanem egyre rosszabb, de lehet, hogy csak jobban figyelek rá.
Nyugtassatok meg, hogy ez az SD60-as azért jobb felvételt készít, mint a régebbi 3 CCD-s kamerám!
Jelenleg úgy szeretném használni, hogy a legjobb minőségben rögzítenék (HA ,17mBPS), ezt a AVCHD videofelvételt merevlemezen tárolnám (remélem a 2 éves alap laptopom lejátsza), a mellékelt AV kábellel, külső merevlemezes dvd íróval pedi egyelőre kiírnám dvd-re is.Majd a jövőben pedig ha jobb tv-m lesz, és nem kell a felvételt butítani dvd-re, akkor valami más módon nézném vissza a régi felvételeket.
Várom a válaszaitokat.
Mit jelent az SD-be vissza alakítás? Csak akkor lesz a minősége olyan gyenge, mint egy régi mini dv-s kameának? Egyébként jobb minőségű?
23:42

2011. január 1. szombat

naneman Mondta
Na akkor azt hiszem ezt a készüléket sikerült alaposan kiveséznünk!
Nagyon jó kis leírást készítettél! A magam részéről még annyit tennék talán hozzá, hogy SD-be vissza alakítva, a készülék egy belépő szintü miniDV által produkált képet biztosít! Én már 4 kamerát “fogyasztottam” el, a standard felbontású felvétel, a lehető legjobb beállítások mellett, az egykori JVC GR-D 230-as kamerám képi világát idézi. Amennyiben tehát korábban egy komolyabb, pl. 3 szenzoros f:1.6-os fényerejű gépünk volt, úgy a visszakonvertált DVD-re írt felvétel csalódást jelenthet. Kezdő videósoknak ezért nem győzöm hangsúlyozni: a háztartások egy jelentős részében, még mindig a katódsugárcsöves televízió dominál. Ezzel a kis jószággal SD-ben biztosan nem “verhető meg” pl. a Pana NV-GS sorozatának egyetlen tagja sem! Akinek tehát fontos hogy a készülék a “régi” szabvány szerint is csúcs minőségű képet adjon, az válasszon kamerát inkább a Pana HDC-SD600-asától felfelé
Sziasztok!
Nagyon tetszik a fórum. Sok hasznos infót szemezgetek ki belőle. Már egy ideje le szeretném cserélni a régi mini DV-s kamerámat. Kinéztem magamnak az SD60-ast, és itt sok jó dolgot olvasok róla, de most egy kicsit elbizonytalanodtam. Nekem egy Panasonic NV-GS75-ös 3 CCD-s van. Csak annyi gondom van vele, hogy rossz fényviszonyok mellett nehezen fókuszál. Szerintem régen nem volt ilyen, hanem egyre rosszabb, de lehet, hogy csak jobban figyelek rá.
Nyugtassatok meg, hogy ez az SD60-as azért jobb felvételt készít, mint a régebbi 3 CCD-s kamerám!
Jelenleg úgy szeretném használni, hogy a legjobb minőségben rögzítenék (HA ,17mBPS), ezt a AVCHD videofelvételt merevlemezen tárolnám (remélem a 2 éves alap laptopom lejátsza), a mellékelt AV kábellel, külső merevlemezes dvd íróval pedi egyelőre kiírnám dvd-re is.Majd a jövőben pedig ha jobb tv-m lesz, és nem kell a felvételt butítani dvd-re, akkor valami más módon nézném vissza a régi felvételeket.
Várom a válaszaitokat.
Most Users Ever Online: 61
Currently Online:
2 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
naneman: 444
qwertzuio: 338
bekesy: 145
lacza: 125
zoombeee: 105
Dr.OG: 67
Member Stats:
Guest Posters: 0
Members: 931
Moderators: 0
Admins: 1
Forum Stats:
Groups: 7
Forums: 26
Topics: 228
Posts: 2012
Newest Members:
Teszt Elek, tesztsereg, FesiusSmoorse, ktjybzSmoorse, dfcbkmbxSmoorse, rjhybkrfSmoorseAdministrators: Sereg Krisztián: 187