

11:35

2012. január 12. csütörtök

21:41

2009. november 28. szombat

23:11

2009. szeptember 21. hétfő

Amúgy én is dolgoztam már Canon EOS 500, 550 és 60D-vel: mit ne mondjak, tényleg nem TV műsorgyártásra lett kihegyezve.
Erre még mindig a jó öreg Sony D30-ast használom, és néha-néha a bérelt Sony DSR-400-ast.
Viszont amatőrfilmekhez fantasztikus a Canon D-SLR család.
Most csináltunk egy vizsgafilmet 60D-vel. Kegyetlen szép képe van, nagyon szépen lehet játszani a mélységélességgel. Néha fagyott, de szerintem egy szoftverfrissítés ezt is meg fogja oldani.
Engem még az sem zavart-zavar, hogy statívot kell használni, ha nincs rig. Én amúgy is, szinte minig használok.
21:53

2009. november 28. szombat

Nem tudom milyen témára használta, de inkább a tv kategória lehet, ha belegondolok. Viszont egyedül dolgozik, ezért is lehetett kínlódás. És persze nincs lehetőség jelenetismétlésre mondjuk egy előadás alatt. Amúgy ezzel a témával nem foglalkoztam még, hogy mit hogyan csinálnak egy film készítésénél, annyira távol esik a lehetőségeimtől. Persze nagy vonalakban ismerem, de én még egy forgatást sem láttam élőben.
23:28

2009. szeptember 21. hétfő

Még valamit: a profi filmes kamerákon amúgy nincs is autófókusz. Általában egy filmes kamera csomagjába/bérléséhez tartozik egy Follow Focus (a gyűrű amivel állítják az élességet), ezt kezeli a Focus Puler nevü ipse.
Persze ma már használnak a komolyabb jeleneteknél programozható eszközöket, de ezeket sem árban, sem tudásban nem lehet összehasonlítani a home videókamera autófokuszával.
Még azt is meg merem kockáztatni, hogy a komolyabb videós produkcióknál sem használnak nagyon autófokuszt. Főleg úgy, hogy egy broadcast kamerán sincs ilyen! Max. push auto, ami arra van, hogy ha megnyomod ezt a gombot, akkor oda állít élességet, ahova az obi közepe néz.
És még egyszer a filmgyártást és a tvműsorgyártást ne keverjük! Ég és föld a kettő!
22:59

2009. szeptember 21. hétfő

Szisztok, szia bekesy!
Erre válaszolnék:
“Egy ismerősöm is belevágott, s gyötrelmesen megvallotta, hogy a kamerához szokott énje mennyit kínlódott a filmezés alatt. Az még hagyján, hogy nagyrészt állványt kellett hogy használjon, de a fényképező nem tudott videó módban automata élességet állítani! Eszméletlen körülményes lehet ez egy egyemberes filmkészítésnél.”
Az ismerősöd tényleg “filmezett”? Nem videófelvételt készített? Hatalmas a külömbség!
Ha a kezedbe nyomnának egy RED, vagy Panavision filmkamerát, azt sem tudnád egykönnyen tvhíradó, tvmagazinműsor készítéséhez használni, mivel nem arra találták ki.
Ugyanígy van a D-SLR-kel. Nem tvműsorgyártásra lett kitalálva. Ha kameramozgató eszközökre rakod (fhart, dolly, khran, stedycam, tripod, stb), akkor viszont igényes filmeket gyárthatsz. Ha vállon akarsz vele forgatni, akkor pedig kell egy D-SLR Rig hozzá. Külön kell rögzíteni a hangot, kell egy külön monitor is, ha valamit normálisan látni akarsz. Ennek a fílingje, tényleg inkább a filmes kamerák hangulatát adja vissza, mint a videókamerákét. Ezért is szeretik a filmesek, (nem a tv-sek) hiszen olcsóbban gyárthatnak, alkothatnak, olyan képeket, filmeket, amit eddig csak filmkamerákkal tehettek volna meg.
A videókamera, legyen az egy IKEGAMI, vagy egy kis JVC, tényleg arra lett kitalálva, hogy gyorsan lehessen vele rögzíteni az adott eseményt. Ez azzal jár, hogy nincs olyan mélységélessége mint a filmes kamerák obiektíveinek. (Hacsak nem tudsz DOF adaptert rakni rá…)
Szóval ne keverjük a szezont a fazonnal.
Nem akartalak kioktatni, csak tisztába szerettem volna tenni a dolgokat.
22:05

2009. szeptember 14. hétfő

20:17

2009. november 28. szombat

Talán nem itt kellene írnom, de sokan használják mostanában a Canos EOS D-t és társait filmezésre. Egy ismerősöm is belevágott, s gyötrelmesen megvallotta, hogy a kamerához szokott énje mennyit kínlódott a filmezés alatt. Az még hagyján, hogy nagyrészt állványt kellett hogy használjon, de a fényképező nem tudott videó módban automata élességet állítani! Eszméletlen körülményes lehet ez egy egyemberes filmkészítésnél. Hiába a milliót érő lencse, a profi váz, ha ilyen alapvető dolog hiányzik belőle. És a minőségi lencse bizony precíz állítást kíván.
23:52

2009. szeptember 14. hétfő

marci0923 Mondta
Sziasztok! Mit mondtok a Sony NEX VG 10-es ről? Ilyen kamerát szeretnék venni. Várom válaszaitokat!!!
Már valamelyik topikban írtam már canon 550d (2010-es év egyik legjobb kamerája) és nex vg-10 közötti választásomról -azt hizsem- és a külömbség a két gép között jelentős! A legjelentősebb külömbség (az áron kívül) az, hogy a DSLR-es canon progresszíven rögzít -mozifilmes hatás-, míg a vg-10 progresszíven rögzít, de váltottsorossá -interlace- konvertálja a felírás közben -hogy ennek mi értelme nem tudom-, de ezzel rontják az utómunka során a -deinterlace beállításnál- “pixel összemosásával” a képminőséget. Ez sajnos tény! Ráadásul nem mindig tökéletes a váltottsorosság megszüntetés -inkább csökkentésnek nevezném-. Én nagyon tartottam ettől és ezért vettem canont! Külföldi -amerikai- fórumokon eléggé lehordták a vg-10-et.
Sok youtubeos filmet kell nézegetni a témában és összehasonlítani a felvételeket, ill. utána olvasni a témában!
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
22:41

2009. szeptember 21. hétfő

Sziasztok, szia Marci.
Nekem elsőre tetszik ez a camkorder. Jó, hogy cserélhető az obiektív.
A három alap obit és a Sony lencséket szerintem széles körben lehet majd használni.
Az is jó, hogy aki megvásárolja a gépet, az letöltheti a Vegas Movie Studio Platiniumot ingyen.
Pozitívum még, hogy az APS-C szenzor közelíti meg legjobban a valódi filmes képátlót.
A rögzített AVCHDTM formátumot viszont nem tudom, hogy milyen editáló szoftver kezeli natív?
Lehet, hogy a feljebb említett progi is?
És az is jó lehet sokaknak, hogy itt nincs felvételi limit, mint a D-SLR fényképezőgépeknél. (max. 30 min.)
20:44

2011. május 1. vasárnap

14:16

2009. szeptember 14. hétfő

07:29

2010. január 14. csütörtök

20:59

2009. szeptember 14. hétfő

Örülök, hogy segíthettem! Nem tudnál felrakni egy teszt filmet a beállítással és összehasonlítva egy utomata móddal? Azzal jobban látnánk a külömbséget. Nem ilyen kamerám van, de azért elmentettem, hátha sikerül szereznem valamikor egyet.
Köszi
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
20:35

2010. január 14. csütörtök

20:29

2010. január 14. csütörtök

19:18

2010. január 14. csütörtök

https://acrobat.com/#d=tBSSA2cajVvlBtobKOaKvA Remélem sikerült.Ha nem, még próbálkozom.Köszi a segítséget!
10:27

2009. szeptember 14. hétfő

Azt elfelejtettem leírni hogy meg is kell osztani a file-t, úgy hogy a kezelőfelületben megnyitott dokumetum bal alsó share file gomban a share it-re nyomj és így publikálod, mindenki számára elérhető lesz.
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
10:04

2009. szeptember 14. hétfő

Feltudsz tölteni és meg tudsz osztani PDF (és számos egyéb formátumú dokumentumokat az acrobat.com -on. Ingyenesen regisztrálsz (létrehozol egy saját tárhejet) és követed az utasításokat. Ha kész vagy bejelentkezel az acrobat.com-ba és egyből a saját kezelő felületeden találod magad. Itt a bal felső sarokban a new mellett találod az upload gombot és szerintem a többit már tudod, hogy kell. Ide meg csak link beillesztés prancsal (“láncszemek” választógomb) beilleszted az acrobat helyeden megnyitott dokumentumod linkjét.
Szia!
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
08:51

2010. január 14. csütörtök

06:59

2009. szeptember 14. hétfő

A gain egyébként jel erősítést jelent. Jelenesetben szerintem -az én gépenben nem állítható csak ki és be tudom kapcsolni- a 0 érték “nem nyúl” a kamera érzékelő chiped jeléhez, attól mínusz felé a jelet rontja (túl sok fény esetén errefelé állítsd) plussz felé állítva, kevés fény esetén (rossz idő, stb), élesebbé teszi a képet (azért csodákat nem kell várni).
Szerintem a Feri barátom jól mondta, ha tetszik a kép amit látsz az biztos jó lesz és próbálgatni kell, és nem biztos, hogy adott témához, kompozícióhoz a természetes, élethű felvétel passzol lehet, hogy más beállítás kell, ezért érdemes sok külömböző beállítással felvételeket készíteni kezdetben, hogy tudd mire képes a kamerád külömböző fényelés mellett. Tehát kísérletezz
" mikor a kamera lencséin átnézek, megszűnik a valóság, s átlépek egy új világba, ahol bármi megtörténhet"
06:31

2009. szeptember 16. szerda

Szia! Úgy gondolom nincs erre merev szabály. Hagyatkozz nyugodtan az LCD-n látottakra, és ennek alapján alkalmazd a különböző beállításokat! Valójában nem a számszerűsített értékek számítanak hanem a végeredmény amit majd a monitorodon látsz. Egyébként sem lehetne egyértelműen kijelenteni hogy mondjuk a zajszűrés értéke legyen -5 hiszen ahány féle kamera, annyi féle értéket jelent egy egység. Kísérletezz bátran, és ne nagyon foglalkozz a számokkal, mert azok sok esetben inkább csak irány adó jellegűek!
10:45

2010. január 14. csütörtök

13:59

2010. április 5. hétfő

17:24

2009. szeptember 16. szerda

A kézi fókusz állító gyűrű ” nagy találmány”, hisz nem a menüből kell pozicionálni az éllességet! Szó se róla, az NV-GS500 esetében a gyűrű érzékenysége bőven kifogásolható, de legalább van, és működik! Néhány éve manuális fókuszgyűrű még csak profi gépeken létezett! Szóval én már hasznát vettem nem egyszer! A kukucskára is szükségem volt már erős napsütésben, de egy ilyen kereső hiánya azért nem végzetes! Szerintem a gyártók is így gondolják, bár nem teljesen haszontalan a dolog pl. merülő félben lévő akku esetében, vagy olyan szituációban amikor az LCD panel nem jól látható!
Most Users Ever Online: 59
Currently Online:
3 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
naneman: 444
qwertzuio: 338
bekesy: 145
lacza: 125
zoombeee: 105
Dr.OG: 67
Member Stats:
Guest Posters: 0
Members: 930
Moderators: 0
Admins: 1
Forum Stats:
Groups: 7
Forums: 26
Topics: 228
Posts: 2012
Newest Members:
tesztsereg, FesiusSmoorse, ktjybzSmoorse, dfcbkmbxSmoorse, rjhybkrfSmoorse, trfnthbyfSmoorseAdministrators: Sereg Krisztián: 187